Dişin İçinden Bir Parça Sallanıyor

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, mısır yerken sert ısırdım sanırım sağ üst dişimin birinin ön tarafında küçük bir parça yerinden oynuyor.
Şu ana kadar herhangi bir ağrı yok sadece ellediğim salladığım zaman ağrılar oluyor, ne olacak şimdi o dişi komple mi kaybedeceğim? Son olarak ben o küçük parçayı çıkarmaya mı çalışayım yoksa hiç bulaşmayıp hekime mi gideyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, mısır yerken sert ısırdım sanırım sağ üst dişimin birinin ön tarafında küçük bir parça yerinden oynuyor.
Şu ana kadar herhangi bir ağrı yok sadece ellediğim salladığım zaman ağrılar oluyor, ne olacak şimdi o dişi komple mi kaybedeceğim? Son olarak ben o küçük parçayı çıkarmaya mı çalışayım yoksa hiç bulaşmayıp hekime mi gideyim?
O sallanan parçayı sökecek onun yerine dolgu yapacak.

Senin işlem yapmanı gerektirecek bir durum yok. Dişçiye gideceksin, o ne yapılması gerektiğine karar verecek ve sen istersen yapacak. Eğer kırılan parça büyük kalan kısım ile birleşebilecek gibi ise arasına yapıştırıcı mahiyetinde dolgu yapıp, dişini normal olduğu gibi kullanabilirsin. Yapışmayacak kadar ayrılmışsa kırılan kısmı çekip, isteğine bağlı olarak eksik kalan kısmı dolgu olarak tamamlayabilir yada eksik olarak bırakabilir.

Ama dediğim gibi. Kararı verecek olan ve sana seçenek sunacak olan doktor.

Bence çıkar. Belki çok basit bir şeydir. Belki gideceksin, adam gözlerinin önün de çıkaracak. Ağrı olacağını sanmıyorum. Sen dişini sallayınca ağrı yapıyor. O küçük parçayı sallayınca değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı