Disiplin cezaları yüzünden okuldan atılır mıyım?

Hocam yeterince samimi iseniz okuldan da atılmasınız kart mevzusundan bir şey çıkmaz bizi de yakalamışlardı bir şey demediler "haklı" kavga da da anladığım kadarıyla okul dışında olmuş o zaman okulun bir ceza uygulama hakkı yok diye biliyorum ama öğretmen gerçekten öğretmen ise eşya alma mevzusu ciddi yerlere gidebilir.
Hocam şuan okula göre atılmalık bir tip olarak gözüküyorum bilemiyorum kendimi daha savunmadım beni çağırmadılar. İnşallah atılmam o çalınma mevzusu da çalma değil 1 dakka kabloyu aldım hemen geri verdim hoca adımı falan aldı tutanak tutucam dedi tutmadı sadece sözlü uyarı gibi bişey oldu ama disiplin kurulunda gene "hırsız" olarak geçiyorum sanırım

Kendimi ne zaman savunacağım diyerek dikkat çekersin. Hocaya daha az gözük. Seni ne zaman çağırırsa o zaman kendini savunursun. Böyle ona söyleyerek sanki haklıymışsın gibi soru sorma. Burada haklı sen değilsin. Sen gözlerine gözükme derslerine vs. çalış ve hocalarla aranı iyi tut. Sonuçta disiplinde hocalar da etkili oluyor.

Müdür yardımcısı ile aynı kattayız dediğini yapacağım her şey için teşekkür ederim

Hocam şu an okula göre atılmalık bir tip olarak gözüküyorum bilemiyorum kendimi daha savunmadım beni çağırmadılar. İnşallah atılmam o çalınma mevzusu da çalma değil 1 dakika kabloyu aldım hemen geri verdim hoca adımı falan aldı tutanak tutacağım dedi tutmadı sadece sözlü uyarı gibi bir şey oldu ama disiplin kurulunda gene "hırsız" olarak geçiyorum sanırım.

Sanmıyorum o zaman hocam ama bilemeyiz çok kıl idareciler var.

Daha neyi bekliyorlarmış ki? Hocam herşeyi yapmışsınız. Okumayacaksanız gitmeyin yani. Hocalar birazcık hoşgörülü davranmış.
:D hocam bakın ne yapmışım sadece bana onu diyin gerisi önemli değil çok mu büyük suç işlemişim saçma saçma sebepler bir tek o hocadan izinsiz eşya alma mevzusu ciddi konu gerisi önemli değil

:D hocam bakın ne yapmışım sadece bana onu diyin gerisi önemli değil çok mu büyük suç işlemişim saçma saçma sebepler bir tek o hocadan izinsiz eşya alma mevzusu ciddi konu gerisi önemli değil
Liselerde genelde kuralların olduğu bir dosya sınıf WhatsApp grubuna atılır veya panolara asılır. Bir değil iki değil sürekli idare ile yüz göz olursanız onlarda artık en ufak yanlışınız da patlar. Çok göz önünde durmayın. Çeki düzen verin kendinize.

Max devlet okulu çok ciddi bir suç işlemediğin sürece atmazlar atmayı bırak siciline okul hayatın biter.
Arkadaşlarım şey diyor okuldan atılırsan sicile işlerlerse bittin diyorlar kısıtlı hayatın olur diyorlar çalışamazsın falan diyorlar

Liselerde genelde kuralların olduğu bir dosya sınıf WhatsApp grubuna atılır veya panolara asılır. Bir değil iki değil sürekli idare ile yüz göz olursanız onlarda artık en ufak yanlışınız da patlar. Çok göz önünde durmayın. Çeki düzen verin kendinize.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim staja 3 ayım kalmış 11. Sınıfın meslek lisesinde okuyorum neredeyse bölümümdeki konuların %70 ini biliyorum Burdan torpil yapma ihtimalleri varmıdır

Arkadaşlarım şey diyor okuldan atılırsan sicile işlerlerse bittin diyorlar kısıtlı hayatın olur diyorlar çalışamazsın falan diyorlar

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim staja 3 ayım kalmış 11. Sınıfın meslek lisesinde okuyorum neredeyse bölümümdeki konuların %70 ini biliyorum Burdan torpil yapma ihtimalleri varmıdır
Yani torpilden kastın derslerinin iyi olmasından dolayı hoşgörü göstermeleri ise sizin idareye bağlı orası. Maalesef tanımıyorum öğretmenleri. Ama staja kadar bir vukuatınız olmazsa çok dert etmezler diye düşünüyorum. Bu yazdığınız olaylar yüzünden bir sorun olursa da konuşur uzlaşırsınız hocam.

Yani torpilden kastın derslerinin iyi olmasından dolayı hoşgörü göstermeleri ise sizin idareye bağlı orası. Maalesef tanımıyorum öğretmenleri. Ama staja kadar bir vukuatınız olmazsa çok dert etmezler diye düşünüyorum. Bu yazdığınız olaylar yüzünden bir sorun olursa da konuşur uzlaşırsınız hocam.
Teşekkür ederim

Geri
Yukarı