Disiplin cezası sonrası okuldan uzaklaştırılır mıyım?

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
12. sınıfım ve sanırım Lisedeki ilk cezamı alabilirim.

Binamızdayız biz, erkekler tuvaleti geniş, üste boş sıralar vardı. Bizde birkaç arkadaşımla çılgınlık edip (ortam gazına geldim) sıra taşıdık. Sonra 3. ders müdür yardımcısı çağırdı. Kameraya yakalanmışız 4K. Orada çok korkmaya başladım çünkü okuldan uzaklaştırma falan döndü. Sonra gittim müdür yardımcısına ve özür diledim. Hoca benim temiz bir öğrenci olduğumu, bir daha aynı şeye bulaşmayacağımı ve sorunu olmayan öğrenci olduğumu biliyor ama adalet gereği dilekçesi yazılanlardan oldum. Disiplin kurulu karar verecek cezama ama dediğim gibi bu ilk ve son disiplin vakam.

Başıma bir şey gelir mi? Gerçekten okuldan uzaklaştırma alır mıyım?

12. sınıfım ve sanırım lisedeki ilk cezamı alabilirim.

Binamızdayız biz, erkekler tuvaleti geniş, üste boş sıralar vardı. Bizde birkaç arkadaşımla çılgınlık edip (ortam gazına geldim) sıra taşıdık. Sonra 3. ders müdür yardımcısı çağırdı. Kameraya yakalanmışız 4K. Orada çok korkmaya başladım çünkü okuldan uzaklaştırma falan döndü. Sonra gittim müdür yardımcısına ve özür diledim. Hoca benim temiz bir öğrenci olduğumu, bir daha aynı şeye bulaşmayacağımı ve sorunu olmayan öğrenci olduğumu biliyor ama adalet gereği dilekçesi yazılanlardan oldum. Disiplin kurulu karar verecek cezama ama dediğim gibi bu ilk ve son disiplin vakam.

Alırsın tabii ki de kimsenin göz yaşına bakmazlar. İstersen okul 1. ol. En fazla 5 gün tatil yap gel derler sene sonunda da silerler.

Çok parlak bir lise hayatım olduğu söylenemez, zamanında birçok kez disipline gittim. Bu yaptığım iyi birşey değil zaten keşkelerle dolu bir hayatım var lakin genelde okul yönetimi öğrenciyi caydırmak adına bu tarz korkutmalar yaparlar. Senelerce bizi de çok korkuttular hiçbir şey olmadı. Ancak her yönetim aynı değil. Tahminimce bir sorun olmaz, hele ki 12.sınıfsan.

Sorun olmaz diye düşünüyorum. Pişman olduğunu falan filan söyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alırsın tabii ki de kimsenin göz yaşına bakmazlar. İstersen okul 1. ol. En fazla 5 gün tatil yap gel derler sene sonunda da silerler.
Hoca zaten disiplin kuruluna gideceğimi söyledi onu anlattım. Ama dediğim gibi ilk cezam olacak ve müdür yardımcısı ile konuştuğumda ona disiplin karar verir demişti.

12. sınıfım ve sanırım lisedeki ilk cezamı alabilirim.

Disiplin kuruluna göre öğrenci inceleniyor, temiz olsun veya olmasın ceza verilebilir. Ama dönem sonu tekrardan bir kontrol ediyorlar. Eğer daha fazla disiplin suçu işlemediysen, ortamın gazına gelmezsen sicilinde gözükmez, silerler...

10.sınıftayken fayans kırmıştım. Suçumu itiraf edip disipline gitmiştim ama kınama falan almadım.

Sadece uyarı alacağım gibi geliyor. Çünkü hocalarla sorunu olmayan, temiz bir öğrenciyim. Serserilik yaptığım olmadı.

Geri
Yukarı