Disipline gider miyim?

Merhaba Technopat sakinleri. Bugün okulda tarih dersinde hoca yanıma geldi ve ayağında ne var dedi ayakkabımın arkasına ıslak mendil yapışmıştı. Bana git çöpe at dedi çöpte koridorun orta kısmında kapıdan çıkarken tuvalete gidip elimi yıkayabilir miyim diye sordum yok dedi gülerek bende çöpü döktükten sonra tuvalete gittim döndüğümde seni disipline vereceğim benim sözüm dışına çıktın dedi. Dedim hocam elimi yıkamaya gittim duymamışım sizi özür dilerim dedim sonra başkanı çağırdı kareli bir kağıda ismimi soyismimi yazdırdı başkan yazdı imza falan atmadım. Hayatımda hiç disipline gitmedim gidersem ne olur okuldan atabilme ihtimali var mı? Ya da uyarı gibi bir şey varmış lisede arkadaşlarım onu verirler dedi sizce bana ne yapar bu tarih hocası?
Birşey olmaz da hocaya yaptığın saygısızlık sonuçta. Şuan kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama öğretmenler odasında hocalar öğrencileri konuşurlar hani hocalar arasında adın çıkar 1'e inmez 0'a sonra hocalar kanaat notu verirken bir gıdım insaflı davranmazlar.

Hiçbir Şey olmaz disiplinden de korkmayın adı üstü disiplin. İki kere girmiştim bir iftira yüzündendi, disiplinde okulun müdürü ve müdür yardımcısı sen ağlayana kadar sana bağırıp psikolojik baskı yapıyorlar sen özür dileyene kadar devam ediyorlar sadece, fiziksel bir olayı yok yani. Olursa zaten üstünlük sendedir.

2 uyarı alırsın, 3. de uzaklaştırma, 3 kez uzaklaştırmadan sonra da atılma diye biliyorum. Ayrıca gitseniz bile direkt söyleyin yerden aldığım şeyi elime almışım, tuvalette de elimi yıkama hakkına sahibim. Ne yapayım mikroplarla mı gezeyim de. Ayrıca gitmezsiniz. En fazla müdür çağırır neden yaptın diye sorar geri yollar merak etme.

Merhaba Technopat sakinleri. Bugün okulda tarih dersinde hoca yanıma geldi ve ayağında ne var dedi ayakkabımın arkasına ıslak mendil yapışmıştı. Bana git çöpe at dedi çöpte koridorun orta kısmında kapıdan çıkarken tuvalete gidip elimi yıkayabilir miyim diye sordum yok dedi gülerek bende çöpü döktükten sonra tuvalete gittim döndüğümde seni disipline vereceğim benim sözüm dışına çıktın dedi. Dedim hocam elimi yıkamaya gittim duymamışım sizi özür dilerim dedim sonra başkanı çağırdı kareli bir kağıda ismimi soyismimi yazdırdı başkan yazdı imza falan atmadım. Hayatımda hiç disipline gitmedim gidersem ne olur okuldan atabilme ihtimali var mı? Ya da uyarı gibi bir şey varmış lisede arkadaşlarım onu verirler dedi sizce bana ne yapar bu tarih hocası?
Her karesi ayrı bir komedi. :D Hiç bir olmaz, disiplin için bir gerekçe lazım yani işlediğiniz suça ait yönetmelikte madde olmalı ki, bu madde üzerinden disiplin kuruluna sevkiniz yapılsın. İşlediğiniz sözde suç ise çöp atıp lavaboya gitmek. :D Zaten kendiniz de söylemişsiniz "kareli" kağıda tutanak tutulmaz. Suçlu bulunan öğrencinin imzası bulunmayan tutanak da tutanak sayılmaz. Uzun lafın kısası hiç bir şey olmaz.

Bencede hoca boş yapmış. Eğer böyle bir şey olursa, kişisel hijyenimi sağlamam için ellerimi yıkamam gerekti. Elim çöplere temas etti dersin. Hatta durumu ailene söyle, onlar belli yönetimi arayıp durumun önüne geçer.

Her karesi ayrı bir komedi. :D Hiç bir olmaz, disiplin için bir gerekçe lazım yani işlediğiniz suça ait yönetmelikte madde olmalı ki, bu madde üzerinden disiplin kuruluna sevkiniz yapılsın. İşlediğiniz sözde suç ise çöp atıp lavaboya gitmek. :D Zaten kendiniz de söylemişsiniz "kareli" kağıda tutanak tutulmaz. Suçlu bulunan öğrencinin imzası bulunmayan tutanak da tutanak sayılmaz. Uzun lafın kısası hiç bir şey olmaz.
Abimin arkadaşları 2013'te kaldırıldıktan sonra andımızı okuduğu için disipline gitmişti, ben sakız çiğnedim diye gitmiştim. Milletin gitme sebebine bak her bir olayı safsata neredeyse.

Hocam sizin burada hiçbir suçunuz yok hoca size saçma davranıyor bunu dile getirmeye çalışın ama risklidir.

Abimin arkadaşları 2013'te kaldırıldıktan sonra andımızı okuduğu için disipline gitmişti, ben sakız çiğnedim diye gitmiştim. Milletin gitme sebebine bak her bir olayı safsata neredeyse.
Hocam disiplin resmi bir kurumdur ve işlenen suçlar "Ortaöğretim disiplin genelgesi" üzerindeki maddeler içinde geçerlidir. Andımızı okumak veya sakız çiğnemenin genelgede bir maddesi yok, böyle basit şeyler için disiplin kurulu toplanmaz. Sakız çiğnemek vb. bunlar direk müdür yardımcıları ile bire bir konuşularak çözülür ve iş resmiyete binmez.

Hocam disiplin resmi bir kurumdur ve işlenen suçlar "Ortaöğretim disiplin genelgesi" üzerindeki maddeler içinde geçerlidir. Andımızı okumak veya sakız çiğnemenin genelgede bir maddesi yok, böyle basit şeyler için disiplin kurulu toplanmaz. Sakız çiğnemek vb. bunlar direk müdür yardımcıları ile bire bir konuşularak çözülür ve iş resmiyete binmez.
Sakız çiğnemek yasak hocam okulumda. Hoca tutanak tutturdu müdür yardımcısına yolladı sonra uğraşıp durdum. Abimin olayları çok hatırlamıyorum onlar kurtarmıştı yine kendilerini.

Hiç bir şey olmaz hocam göz korkutmak için yapmıştır uyarı amaçlı. Bana da 7. sınıfta yapmışlardı arkadaşım bana vuruyordu ben ona hiç bir şey yapmadım sonra hoca gördü ismimi soy ismimi aldı sonra inkılap hocam oldu 8. sınıfta iyi geçindik.

Geri
Yukarı