Disiplinli bir birey nasıl olunur?

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
Disiplili bir birey nasıl olabiliriz? Siz disiplili bir birey iseniz nasıl oldunuz? Konu dışında diğer açılan konularada genelde disiplinli olmak tavsiye ediliyor. Fakat nasıl olunacağını ben bilmiyorum.

Disiplili bir birey nasıl olabiliriz? Siz disiplili bir birey iseniz nasıl oldunuz? Konu dışında diğer açılan konularada genelde disiplinli olmak tavsiye ediliyor. Fakat nasıl olunacağını ben bilmiyorum.
Disiplini en önemli etkileyen, bulunduğunuz ortamdır.

Dostum her şey irade meselesi kendini küçük prensiplerle başlat örnek veriyorum saat 8 de kalkacağım de kalk saat şu saatte spora gideceğim mesela bugün şöyle şöyle yapacağım şöyle şöyle yapmayacağım küçük şeylerle başla her şey irade meselesi kendine sahip çık.

Bir şeyi yapıyorsan kesinlikle birine söyleme veya anlatmaya çalışma yap ve sonucu gör disiplinli olmak kafada bitiyor bence bir şeyi yapmak istemesen bile ben bunu yapmalıyım bunu bunu sonuç olarak istiyorsam. Duygu ve nasıl hissetiğinle değil tamamen yapman gereken şeye odaklanman gerekiyor ne için yaptığın neden yaptığın hiç önemi yok sonuç istiyorsan düşünmeden yapacaksın. En basit örnek her gün yatağını toplamak gibi belki senin için manası yok ama seni nizama sokacak veya yediğini içtiğini düzeltmek gibi bugünden itibaren artık şekerli gazlı sıvılar tüketmemek ne kadar güzel olursa olsun. Veya bir dil öğrenmek istiyorsun her gün az ya da çok çalışman lazım ama bugün o gün değil öyle hissetmiyorum demeyeceksin oturucaksın yapacaksın. Tamamen kafada ve ne kadar istediğinle alakalı benim yorumum.

Geri
Yukarı