Gerçekçi bir insan nasıl olunur?

Samwise Gamgee

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, hepimiz hayaller kurmuşuzdur ama çoğunlukla gerçekleşmemiştir. Bu yüzden hayallerden nasıl kaçabiliriz, kurtulabiliriz? Olmayacak şeyler için kafamızı yıpratmaya hiçbir zaman gerek olmadığını düşünüyorum. Gerçekçi bir insan nasıl olabilirim?

Arkadaşlar, hepimiz hayaller kurmuşuzdur ama çoğunlukla gerçekleşmemiştir. Bu yüzden hayallerden nasıl kaçabiliriz, kurtulabiliriz? Olmayacak şeyler için kafamızı yıpratmaya hiçbir zaman gerek olmadığını düşünüyorum. Gerçekçi bir insan nasıl olabilirim?
Kurduğun hayaller gerçekleşmemeye başladığında, başka çaren kalmıyor zaten. O zaman gerçekçi bir insan oluyorsun.

Platonun devlet kitabını oku ve sofie'nin dünyasını oku gerçekçi düşünmeye başlarsın. Bunları yapamayacaksan da aşk acısı çekmeye çalış.

Geri
Yukarı