Disk birleştirme performansı artırır mı?

Elegannce

Decapat
Yer
Texas
Arkadaşlar YouTube'da gezinirken bir videoya rastladım, sürücüleri en iyi duruma getirerek performans arttırma adında, bende C diski ve sistem ayrıldı diski var. Ve ikisi de %0 parçalanmış olarak gözüküyor, çözümleyip en iyi duruma getirdiğimde hala %0 da kalıyor ne yapmam gerekli ve gerçekten performans artışı oluyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar YouTube'da gezinirken bir videoya rastladım, sürücüleri en iyi duruma getirerek performans arttırma adında, bende C diski ve sistem ayrıldı diski var. Ve ikisi de %0 parçalanmış olarak gözüküyor, çözümleyip en iyi duruma getirdiğimde hala %0 da kalıyor ne yapmam gerekli ve gerçekten performans artışı oluyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sahip olduğunuz diskler SSD mi HDD mi ?
HDD'de belirli aralıklarla yapılması iyi, SSD'de direkt yapılması kötü deniyor.
Kendim bu konu hakkında bir bilgiye sahip değilim.
Fakat Windows genelde bunları otomatik yapıyor.

SSD kullanıyorsan bu ayarı yapmamalısın.
HDD kullanıyorsun değil mi?

Hard diskini birlestirme yapabilirsin ama SSD yapma performansı kötü olur.

Dosyaları disklerde sıralıyor galiba. Hızlandırıyor anladığım kadarıyla lakin Windows 10'da bu ayar sürekli açık. O yüzden pek hız kaybı yaşadığın söylenemez.

Sahip olduğunuz diskler SSD mi HDD mi ?
HDD'de belirli aralıklarla yapılması iyi, SSD'de direkt yapılması kötü deniyor.
Kendim bu konu hakkında bir bilgiye sahip değilim.
Fakat Windows genelde bunları otomatik yapıyor.
HDD hocam, tek bir diskim var
Dosyaları disklerde sıralıyor galiba. Hızlandırıyor anladığım kadarıyla lakin Windows 10'da bu ayar sürekli açık. O yüzden pek hız kaybı yaşadığın söylenemez.
Win 11 kullanıyorum hocam.
SSD kullanıyorsan bu ayarı yapmamalısın.
HDD kullanıyorsun değil mi?
HDD Kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı