Disk Birleştirme

superibomc

Hectopat
Ben bugün yeni bir SSD aldım. Eski HDD'de kurulu olan Windows'u SSD'ye aktarmak istedim. Bu konu ile ilgili videolar izledim Macrium Reflect, mini tool gibi programlar ile disk klonlamayı denedim. Macrium Reflect'de hata aldım, bu yüzden MiniTool ile yaptım bu işlemi fakat klonlama esnasında hatalar verdi. Windows'u klonladı fakat SSD üzerinden Windows başlatmayı denediğimde hata aldım başlatamadım. SSD'de bir sürü bölme oluşmuş eski haline döndürüp, Samsung'un klonlama programı ile deneyeceğim. Fakat resimde de olduğu gibi 147GB ayrılmamış kısım var ve ben bu kısım ile yeni bölme oluşturamıyorum. Hata alıyorum. HDD zaten bilgisayarda takılıydı ben Caddy aparatı ile SSD'yi CD/ROM yerine taktım. Sıkıntı bundan mı kaynaklanıyor ve klonlamak istediğim dosya boyutu SSD kapasitesinden küçük,Eki Görüntüle 784540 yaklaşık 170 GB klonlama işlemi gerçekleşecek fakat SSD 250 GB buna rağmen klonlama yapamıyorum.

İşletim sistemi kurmakla uğraşmak istemiyorum çünkü.
Hayattaki sorunlarımızın çoğu hep uğraşmak istemeyişimizden kaynaklanıyor zaten.

Konuda yazdıklarını yaparken harcadığın süreden ve buraya derdini yazarak cevap beklediğin süreden çok daha azı ile bir SSD'ye temiz kurulumu yapmıştın çoktan.

Sitede temiz kuruluma ilişkin bilgilendirici rehber/rehberler mevcut. Eminim başarabilirsin, kendine güven.

Hayattaki sorunlarımızın çoğu hep uğraşmak istemeyişimizden kaynaklanıyor zaten.

Konuda yazdıklarını yaparken harcadığın süreden ve buraya derdini yazarak cevap beklediğin süreden çok daha azı ile bir SSD'ye temiz kurulumu yapmıştın çoktan.

Sitede temiz kuruluma ilişkin bilgilendirici rehber/rehberler mevcut. Eminim başarabilirsin, kendine güven.
Haklısınız. Klonlama ile ilgili sorunum kalmadı klonladım fakat Windowsu SSD'den boot edemiyorum bu seferde.

Geri
Yukarı