Disk Denetleyicisinin BIOS'tan Etkinleştiğinden Emin Olunuz Hatası

Meco11

Decapat
Arkadaşımın laptobuna format atacaktık, format atarken Windows bu diske kurulamaz hatası verdi. Shift+F10'dan diskpart>list>select disk 0>clean adımlarını izleyip bu hatayı giderdik fakat arkadaşımın laptobunun eski ve UEFI BIOS olmadığını unutmuşum ve UEFI kurulum yapmaya çalıştığımdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Diski biçimlendirip sildim bölmeye kalktığımda hata verdi bölmedi şimdi ise Windows 7 DVD's, ile kurulum yapmaya çalışıyorum Windows bu diske kurulamaz hatası veriyor ve ayrıntıları göster kısmına tıkladığımda ise Windows bu diske yüklenemez, disk denetleyicisinin bilgisayarın BIOS'unda etkinleştirildiğinden emin olun şeklinde bi yazı var.

İzlediğim videolarda BIOS'da BOOT başlığı altında Boot Device Priority şeklinde bi seçenek var oraya giriyorlar oradan HDD'nin yanındaki ünlemi shift+1 tuşuna basılı tutarak giderip sorunu çözüyorlar ancak bende boot device priority diye bir yer yok lütfen yardım eder misiniz arkadaşıma karşı mahçup oldum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, diski başka bir cihaza bağlayıp yedek alın. Sonra diskteki tüm partitionları silin tek partition olarak kalsın. Akabinde format atacağın makinaya geri tak ve tekrardan dene, sonucu bizimle paylaş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı