Disk frenli 7000-8000 TL bisiklet önerisi

XC 75 ve sedona bisikletlerim var XC 75 alacaksan yanına bir de aktaracı al geldiği gün bozulmuştu aktaracısı.

Shimano tourney gerçekten başarısız.

Hocam ben sadece fikir aldım internet üzerinden satın almayacağım muhtemelen XC 75 bulamazsam XC100 veya daha başka markalar bakacağım

Mekanik disk frenli bisiklet ön kaldırabilir mi? Yoksa en kolay hidroliktemi.

Son düzenleme:
Bende mekanik disk kullanıyorum ve bakım maliyeti kendim ayar çekme vb.konularda avantajlı çokta iyi tutuyor. Senin fren balataları bitmiştir ya da ayarı kaçmıştır video izleyip ayarla çok güzel duruyor basınca.
Şimdi dediğin doğru ve yanlış hocam. Şöyle yani, balatalarımın bittiğini düşünmüyorum seyrek kullanıyorum zaten.
Mâliyet konusunda mekanik avantajlı, kendin de anahtar ile sıkıp gevşetebiliyorsun ayarlıyorsun güzel tutuyor elbette durdurur pabuç frene göre bir artısı bulunuyor da, gerçekçi olalım tel ve yağ rakip bile olamaz. Hidrolik her zaman daha avantajlıdır. Evet bakımı mâliyeti biraz kafa kurcalar fakat bu fren konusu yüzünden araba bile çarptı bana biraz hassasım artık :D o yüzden kesinlikle hidrolik. Mekanik fren zamanla gevşiyor, 1 haftada bir kontrol etmen gerekiyor, yani sıkman gerekiyor. Hidrolik fren öyle değil, kilitliyor anında bisikleti ufacık bir sıkmayla zahmetsiz bir şekilde :) Paran yetiyorsa hidrolik alacaksın yetmiyorsa mekanik alırsın güzel ayarlarsan yokluğunu hissetmezsin. Yeter ki pabuç fren almayın .d

Şimdi dediğin doğru ve yanlış hocam. Şöyle yani, balatalarımın bittiğini düşünmüyorum seyrek kullanıyorum zaten.
Mâliyet konusunda mekanik avantajlı, kendin de anahtar ile sıkıp gevşetebiliyorsun ayarlıyorsun güzel tutuyor elbette durdurur pabuç frene göre bir artısı bulunuyor da, gerçekçi olalım tel ve yağ rakip bile olamaz. Hidrolik her zaman daha avantajlıdır. Evet bakımı mâliyeti biraz kafa kurcalar fakat bu fren konusu yüzünden araba bile çarptı bana biraz hassasım artık :D o yüzden kesinlikle hidrolik. Mekanik fren zamanla gevşiyor, 1 haftada bir kontrol etmen gerekiyor, yani sıkman gerekiyor. Hidrolik fren öyle değil, kilitliyor anında bisikleti ufacık bir sıkmayla zahmetsiz bir şekilde :) Paran yetiyorsa hidrolik alacaksın yetmiyorsa mekanik alırsın güzel ayarlarsan yokluğunu hissetmezsin. Yeter ki pabuç fren almayın. D

Hocam mekanikmi daha güzel tek teker yapar yoksa hidrolik mi?
Mekanik alsam yapılırmı.

Hocam mekanikmi daha güzel tek teker yapar yoksa hidrolik mi?
Mekanik alsam yapılırmı.
Frenle ilgisi ne ki tek tekerin, denge önemli onda, onun da diskle frenle bi ilgisi yok bence

Geri
Yukarı