Disk Genişletmede Dinamik Disk Uyarısı

117084

Kilopat
Makaleler
4
HDD'den sistemi SSD'ye taşıdım geriye Windows'un Recovery ve EFI bölümü kaldı. Onları da sildim fakat genişletme yaparken dinamik disk uyarısı veriyor. Uyarıyı kabul edersem sonradan sorun yaşar mıyım?

394557

616mb alanı önce Birim p ye aktar sonra birim p yi 616 mb küçült daha sonra birim d yi genişletmeyi dene

616MB alanı hem P: hem de D: sürücüne aktarabiliyorum ama sonradan HDD'ye Linux yükleyeceğim. Dinamik disk sorun çıkaracaksa 616MB'yi feda edeceğim.

Düzenleme: Tabi ben dayanamadım D: sürücüsüne 616MB'yi ekledim sonra yeşil falan oldu beğenmedim 616MB için D: sürücüsü yazıyordu ama ayrı bölümde gibi duruyordu bende onu sildim tam tahmin ettiğim gibi bütün D: sürücüsü silindi. Şimdi P: sürücüsünde videolar falan vardı onları yedekleyip HDD'yi baştan biçimlendireceğim. Tek kaybım oyunlarım oldu.

Özet geçmek gerekirse -umarım ceza almam- 3 saniyede 180GB girdi bana.

Son düzenleme:
Eğer diske işletim sistemi kuracaksanız ya da kuruluysa dinamik diske çevirmeyin. İşletim sistemi dinamik disk altında başlamaz. Aşağıdaki programı kullanarak bölümlemeleri yapabilirsin. Yardım almak istiyorsan Discord sunucuma davetlisin.

Merhaba bu yazılım ile F sürücüsündeki ayrılmamış alanı birleştirdim. (Merge yaptım) Şimdi içindeki dosyaları göremiyorum. Özelliklerde içi dolu görünüyor ama tıklayınca MERGED_PARTITION_CONTENT isimli boş bir klasörden başka bir şey yok. Yardım edebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit: Tamam, Sürücü özelliklerinden Araçlar >Hata Denetimi ile onarım yaptım ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı