Disk kullanımı %100 oluyor ve uygulamalar sürekli yanıt vermiyor

Mustafa035

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarda disk kullanımı %100 oluyor. İnternetteki çözümleri uygulamak için herhangi bir Windows uygulamasını başlatmaya çalıştığımda ise uygulama yanıt vermiyor. SSD kullanmama rağmen böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Ne yapmam gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz önyükleme yapınız.(internette basit bir arama ile rehbere ulaşabilirsiniz.)
Adata SSD tool indirip, System optimization sekmesinden aşağıdaki Advanced'i seçin ve apply deyin.
SSD'nizin Adata olmasına gerek yok. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Bir şekilde dosyalarınızı yedekleyip temiz bir format atmanızı öneririm. İnternette baktığımda pek bir çözüm bulamadım.

Son çare format attım onda da başlarda sıkıntı çıkarttı yine aynı şekil sistem yanıt vermiyor ve kapanma durumu oluyordu muhtemelen dün gelen Windows güncellemesinden kaynaklı istisnai bir sorundu öncesinde böyle bir durumla karşılaşmadım çünkü, şu anlık sıkıntı yok gibi.

Temiz önyükleme yapınız.(internette basit bir arama ile rehbere ulaşabilirsiniz.)
Adata SSD tool indirip, System optimization sekmesinden aşağıdaki Advanced'i seçin ve apply deyin.
SSD'nizin Adata olmasına gerek yok. Büyük ihtimalle düzelecektir.

Format attıktan sonra gördüm benzer sorunu yaşayan arkadaşlar olursa deneyebilirler benim başıma gelen dediğim gibi istisnai bir sorun olduğunu düşünüyorum direk SSD'den kaynaklı değildi çünkü sistem kesintileride CPU'ya gereksiz güç bindiriyordu.

Geri
Yukarı