Disk kullanımı %100'de

AzaleanNN

Femtopat
Daha fazla  
Disk kullanımım genelde yüzde yüz oluyor. Bilgisayarı ilk satın aldığımda böyle bir problem yaşamıyordum. LoL, Valorant gibi oyunlarda çoğunlukla 60-70 FPS'in üzerine çıkmıyor. GTA V gibi oyunlarda sürekli FPS düşmesi oluyor, oyunlara geç giriyor. Konuda bahsettiğim gibi bilgisayar eskiden böyle değildi. Diskimde bir problem olduğunu düşünmüyorum, özeliklerine baktığımda parçalanmış gözükmüyor. Ek olarak defalarca format attım fakat her formattan sonra yine aynı şekilde performans alıyorum. Sizce problem nedir? Bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartı çalışır durumda gözüküyor. Önerilerinizi teker teker deniyip sizinle paylaşacağım.

Sistem özeliklerim:
-Ekran kartı, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
-RAM, 8 GB RAM
-İşlemci, Intel Pentium CPU G4600 3.60GHz

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_3.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_4.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf bu yüzden yakında SSD alıcam ne yaparsanız yapın olmuyor maalesef :/

SSD şart ya büyük boyutta şeyleri sileceksiniz ya da SSD.

Kullanmadığımız uygulamaları ve arka planda calisanlari kaldirmalisiniz. Ayrıca görev yöneticisinde başlangıçta sekmesindeki tüm programları deaktif ediniz. İse yarayacak

Bende de aynı sorun var şuan yeni farkettim nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-10_025650.png
    106,6 KB · Görüntüleme: 28
Yıllardır bilgisayar kullanıyorum. Kurulmuş diriverlerinizi istesenizde bun sekilde kaldiramazsiniz

Bende de aynı sorun var şu an yeni fark ettim nedeni nedir?

Sende SSD olmasına rağmen bu sorun var. ya SSD ya da sistemde bir problem var virüsler veya arka planda çalışan uygulamalar. Ayarlardan arka planda çalışan programları kapat Windows 10 için internetten bakabilirsin nasıl yapıldığına.

Arkadaşlar bu yazılanların hiç biri çözüm niteliğinde değil. SSD ile denedim fakat yine aynı sonuç, sadece ufak bir katkısı oluyor. Konuda bahsettiğim gibi önceden bu şekilde değildi. Genelde sistem dosyaları disk harcıyor. Çözümü bulabilmiş değilim.
konu güncel
hala çözüm bulamadım.
Konu güncel.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…