Disk kullanımı %100'de

AzaleanNN

Femtopat
Daha fazla  
Disk kullanımım genelde yüzde yüz oluyor. Bilgisayarı ilk satın aldığımda böyle bir problem yaşamıyordum. LoL, Valorant gibi oyunlarda çoğunlukla 60-70 FPS'in üzerine çıkmıyor. GTA V gibi oyunlarda sürekli FPS düşmesi oluyor, oyunlara geç giriyor. Konuda bahsettiğim gibi bilgisayar eskiden böyle değildi. Diskimde bir problem olduğunu düşünmüyorum, özeliklerine baktığımda parçalanmış gözükmüyor. Ek olarak defalarca format attım fakat her formattan sonra yine aynı şekilde performans alıyorum. Sizce problem nedir? Bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartı çalışır durumda gözüküyor. Önerilerinizi teker teker deniyip sizinle paylaşacağım.

Sistem özeliklerim:
-Ekran kartı, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
-RAM, 8 GB RAM
-İşlemci, Intel Pentium CPU G4600 3.60GHz

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 51
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kullanımım genelde yüzde yüz oluyor. Bilgisayarı ilk satın aldığımda böyle bir problem yaşamıyordum. LoL, Valorant gibi oyunlarda çoğunlukla 60-70 FPS'in üzerine çıkmıyor. GTA V gibi oyunlarda sürekli FPS düşmesi oluyor, oyunlara geç giriyor. Konuda bahsettiğim gibi bilgisayar eskiden böyle değildi. Diskimde bir problem olduğunu düşünmüyorum, özeliklerine baktığımda parçalanmış gözükmüyor. Ek olarak defalarca format attım fakat her formattan sonra yine aynı şekilde performans alıyorum. Sizce problem nedir? Bilgisayarın işlemcisi ve ekran kartı çalışır durumda gözüküyor. Önerilerinizi teker teker deniyip sizinle paylaşacağım.

Sistem özeliklerim:
-Ekran kartı, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
-RAM, 8 GB RAM
-İşlemci, Intel Pentium CPU G4600 3.60GHz
Sırf bu yüzden yakında SSD alıcam ne yaparsanız yapın olmuyor maalesef :/

Kullanmadığımız uygulamaları ve arka planda calisanlari kaldirmalisiniz. Ayrıca görev yöneticisinde başlangıçta sekmesindeki tüm programları deaktif ediniz. İse yarayacak

Arkadaşlar bu yazılanların hiç biri çözüm niteliğinde değil. SSD ile denedim fakat yine aynı sonuç, sadece ufak bir katkısı oluyor. Konuda bahsettiğim gibi önceden bu şekilde değildi. Genelde sistem dosyaları disk harcıyor. Çözümü bulabilmiş değilim.
konu güncel
hala çözüm bulamadım.
Konu güncel.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı