Disk kullanımı aniden %100 oluyor

BaronValient

Hectopat
Merhabalar son 1 haftadır bilgisayarımda bir sorun var. Sorun şöyle bilgisayarı kullanırken aniden disk kullanımı %100'e çıkıyor ve bilgisayardaki uygulamaları kullanamıyorum. Ekran donmuyor imleci hareket ettirebiliyorum sayfaları alta alabiliyorum fakat uygulamalar yanıt vermiyor. Bunun dışında görev yöneticisini açamıyorum, bilgisayara reset atamıyorum (sadece laptopun tuşu ile kapatabiliyorum), CTRL+alt+delete yapamıyorum. HD Tune ile kontrol ettiğimde HDD'de sıkıntı olduğunu gördüm. Bugün bilgisayarımı kullanmaya çalışırken ise mavi ekran hatası verdi. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozuk sistem dosyaları vardır. Başlata CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu yazıp entere basın işlem %100 olunca bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin

HDD bozuk olabilir. Ayrıca HDD kullanımı %100 olduğu zaman işlemci ve RAM kullanımı ne kadar oluyor?

RAM kullanımında her zamankinden farklı bir durum yok lakin işlemci kullanımı da %90'lara kadar çıkıyor.
HDD'de bad sector sıkıntısımı var?

HD Tune'dan baktığıma göre "reallocated sector count" da bir sıkıntı var.
HDD'yi hangi işlem %100 yapıyor, bakabildin mi?

Görev yöneticisinden baktığımda ekstra hiçbir şey göremiyorum. Eskiden de disk kullanımı %100 olduğu zamanlar vardı lakin donma sorunu yaşamıyordum.
Bozuk sistem dosyaları vardır. Başlata CMD yazıp yönetici olarak çalıştırın ve sfc /scannow komutunu yazıp entere basın işlem %100 olunca bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
Herhangi bir sorun bulamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı