Çözüldü Disk okuma hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

flapjackyz

Centipat
Daha fazla  
Dün gece Sea of Thieves aldım Steam'den. Yüklemeye bıraktım 7 saat sürdü. Yükleme bittikten sonra oyun doğrulama yapmaya başladı. Sonra bitmeye yakın disk okuma hatası verdi. Tekrar denedim. Yine aynı hatayı verdi. Sonra araştırddım bu hatayı. Birkaç tane çözümü varmış. Bütün çözüm yollarını denedim. 5 kez aynı hatayı aldım. Bu hatayı neden alıyorum? Nasıl düzeltirim?

Çözüm
Şu an böyle gösteriyor. Bir sorun var mı?

Evet sıkıntılı sektör var ve sağlık durumu olarak da uyarı var.

Current Pending Sector Count nedir?​

Current Pending Sector Count, bekleyen sektör sayısı anlamına geliyor. Bu S.M.A.R.T parametresi, bizlere diskimizde kaç tane stabil olmayan sektörün yeniden konumlandırma (remapping) işlemini beklediğini gösteriyor. Yani sabit diskimizde sorunlu bazı kısımlar var ve bunların diskin yazılımı olan firmware tarafından yedek sektörler ile değiştirmesi gerekiyor.

Technopat'ın bu sektör ile ilgili açıklaması bu şekilde.
Sıkıntılı sektör var, okuma hatasını çözmen çok zor. Ben nasıl çözeceğini bilmiyorum sana önerebileceğim tek kesin çözüm SSD'ye geçmen.
Bad sektör testi yap. Bad sektör varsa okuma hatasını çözmen imkansız.

Bütün oyunlarım HDD de hikaye tabanlı olanlar. Onları indirirken hiçbir sorun yaşamadım. Ama bu oyundda ilk defa böyle bir şey yaşadım. GTA'yı ETS'yi ve FIFA'yı bu diske indiriyorum onlar böyle sıkıntı yaşatmadı bana.

Bütün oyunlarım HDD de hikaye tabanlı olanlar. Onları indirirken hiçbir sorun yaşamadım. Ama bu oyundda ilk defa böyle bir şey yaşadım. GTA'yı ETS'yi ve FIFA'yı bu diske indiriyorum onlar böyle sıkıntı yaşatmadı bana.

Hepsinin diskteki yeri farklı. Demek ki yeni indirdiğin oyun diskin bozuk bölümüne denk gelmiş ya da disk yazarken bozmuş bir sürü ihtimal var, bad sektör testi yapman lazım HDD'ye.

Dosya Ekleri

• 1713608220853.png
    1713608220853.png
    46,2 KB · Görüntüleme: 10

Evet sıkıntılı sektör var ve sağlık durumu olarak da uyarı var.

Current Pending Sector Count nedir?​

Current Pending Sector Count, bekleyen sektör sayısı anlamına geliyor. Bu S.M.A.R.T parametresi, bizlere diskimizde kaç tane stabil olmayan sektörün yeniden konumlandırma (remapping) işlemini beklediğini gösteriyor. Yani sabit diskimizde sorunlu bazı kısımlar var ve bunların diskin yazılımı olan firmware tarafından yedek sektörler ile değiştirmesi gerekiyor.

Technopat'ın bu sektör ile ilgili açıklaması bu şekilde.
Sıkıntılı sektör var, okuma hatasını çözmen çok zor. Ben nasıl çözeceğini bilmiyorum sana önerebileceğim tek kesin çözüm SSD'ye geçmen.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı