Disk performansınızı arttırın

OscarLONG

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Hospitality I.T. Manager
Geçenlerde kullandığım Crucial M.2'nin aplikasyonunu incelerken HDD'nin aktarım hızının yazılım üzerinden ve biraz RAM ile arttırılabildiğini görünce konu hakkında biraz araştırma yaptım ve karşıma primocache adlı program çıktı.
Yaptığım testlerde benim 2300/1100 M.2'nin hızı program sayesinde 22000/35000 gibi inanılmaz hızlara çıktı.
Bilgisayarın açılışı, Win içindeki işlemlerim, oyun açılışları, ara yüklemeler dahil aklınıza gelebilecek tüm işlemler inanılmaz hızlandı
Ve bunu RAM'imden 2 GB. Gibi küçük bir kısmını programın kullanımına ayırarak yapıtım. Bilgisayarın içinden resmen canavar çıktı.
Programın 30 günlük deneme sürümünü aşağıda vereceğim linkten indirip denemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Biraz araştırırsanız malum versiyonunu da bulabileceğinizde de belirtmek isterim.
Web sayfası: PRIMOCACHE

Rica : Deneyen arkadaşlarım sisteminden aldığı sonuçları bizler ile paylaşırsa daha çok arkadaşımıza ulaşabilir diye düşünmekteyim.

RAM_Chace.jpg
primio.jpg

Son düzenleme:
Bir cihazın maksimum hızı teknik ölçümlerle belirlenir. Onun dışına çıkmak imkansızdır. Bir ölçüm hatası olabilir diye düşündüm.

Ama yine de genel disk performansına çok iyi geldiyse kullanılabilir gibi.

1-2 dakika değil de 1 saat test edersek hız düşüşü olur o halde.
Denese güzel olur konu sahibi.

Sentetik testle degil de veri kopyalarken test yapsan daha dogru olur.

İki disk arasında 15GB. Sn.'nin üzerinde inanılmaz hızlara ulaştım. Tabii sistemizdeki RAM kapasitesi 16 GB. Üzerinde ise daha büyük bir alan ayırarak performans sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı