Disk sıkıştırılırsa ne olur?

mahmutxd05

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar diskim neredeyse dolu. Video, resim vb bir sürü ıvır zıvır şeyim var. Bunu sıkıştır dersem verilerime bir şey oluyor mu?
Önemli şeyler var yedek alamayacağım. O yüzden yardımcı olursanız sevinirim.

1662849610622.png

Disk, her okuma yazma işleminde verileri ayrıştıracağı için isteklerinize daha geç yanıt verecektir. Tıpkı 40 GB sıkıştırılmış bir arşivden ufak bir videoyu ayıklamak için uzun bir süre beklemeniz gibi düşünün. Diske zararı uzun vadede var denebilir zira daha çok okuma yazma yapacak ayıklama işlemi için. Disk kapasitesine tasarrufu var.

Disk HDD ise dosyalara erişmekte zorlanırsınız onun harici sıkıntı olmaz. Disk yavaşlar yani.
Merhaba ben sıkıştırdım diski, ve geri haline döndürmek istiyorum, lütfen yardım edin

Disk, her okuma yazma işleminde verileri ayrıştıracağı için isteklerinize daha geç yanıt verecektir. Tıpkı 40 GB sıkıştırılmış bir arşivden ufak bir videoyu ayıklamak için uzun bir süre beklemeniz gibi düşünün. Diske zararı uzun vadede var denebilir zira daha çok okuma yazma yapacak ayıklama işlemi için. Disk kapasitesine tasarrufu var.
Merhaba, diski sıkıştırdım ve geri almam gerek hatalar çıkıyor karşıma, lütfen yardım eder misiniz, nasıl eski haline getirebilirim. sıkıştırmadan önceki hali yani

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı