Çözüldü "Disk yazma korumalı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Windows 10'a format atmak için Rufus ile ISO dosyası yazdırdığım USB flash belleğin içinde.
Uefı_ntfs (F: İsimli bir disk yaratıldı. Fakat "disk yazma korumalı" hatası verdiği için bir şey yapamıyorum. CMD programında "diskpart" yöntemini de denedim, fakat bu disk "select disk" komutunda gözükmediği için bir şey yapamadım.
Aslında 1 MB falan yer kaplıyor. Sadece flash belleği her taktığımda gözüküyor diye silmek istiyorum.
Bunu kaldırmak mümkün mü? Ve ya bir zararı olur mu? Belleği Windows 7'ye format atmak için kullanacağım.
Şimdiden teşekkürler.

1664349366640.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB sürücü bilgisayarınıza takılıyken;
Bu bilgisayara sağ tıklayıp yöneti seçtikten sonra açılan pencerede sol kısımda depolama altında bulunan disk yönetimi kısmından USB sürücüsünün olduğu bölümden 1MB'lık birimi bulup sağ tıklayarak silebilirsiniz. Ayrılmamış birim olarak gözükecektir, var olan birime ekleme yapabilirsiniz.
USB sürücü bilgisayarınıza takılıyken;
Bu bilgisayara sağ tıklayıp yöneti seçtikten sonra açılan pencerede sol kısımda depolama altında bulunan disk yönetimi kısmından USB sürücüsünün olduğu bölümden 1MB'lık birimi bulup sağ tıklayarak silebilirsiniz. Ayrılmamış birim olarak gözükecektir, var olan birime ekleme yapabilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı