Disk yazma korumalı

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7'yi Rufus ile yazarken (usbye) bir anda medya yazma korumalı hatası aldım. Sonra ise diski bari normale döndürmek için Windows'un biçimlendirini kullanınca disk yazma korumalı diyor. Diskpart diyenler gelmesin olmuyor.

Windows 7'yi Rufus ile yazarken (usbye) bir anda medya yazma korumalı hatası aldım. Sonra ise diski bari normale döndürmek için Windows'un biçimlendirini kullanınca disk yazma korumalı diyor. Diskpart diyenler gelmesin olmuyor.
Eğer kullandığın flash bellek sandisk cruzer blade ise geçmiş olsun flash belleğin hakkın rahmetine kavuşmuş demektir. Benimde başıma geldi aynı şey oradan biliyorum.

Uzun zaman önce elimde 16 GB bir USB vardı. Bir gün PC'ye taktım ve içerisine dosya atmaya çalıştım, disk yazmaya karşı korumalı dedi. İçerisinden dosya almaya çalıştım, o da olmadı. Format atmayı denedim olmadı. Bayağı uğraştım farklı programlar ile, sonunda diskpart ile denedim ve format atabildim. Düzeldi sandım ama içerisine dosya attıktan sonra yine aynı sorun yaşandı ve bu sefer ne kadar uğraştıysam da ne Diskpart ne de başka programlar işe yaramadı. Kısaca USB bellek bozulmuştu.

Geri
Yukarı