Disk yöneticisinde görünen disk Windows'ta görünmüyor

Sigurd

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Windows + R ile Çalıştır'ı açınız. cmd yazıp komut istemcisini açınız.

"diskpart" yazıp ardından komut çalışınca "list disk" yazınız. Sonuç aşağıdaki gibi olacak.

1602080178743.png

Diskiniz hangisi ile "select disk %disk_numarasi%" şeklinde diski seçip "clean" komutunu çalıştırın.

İşlem 5 - 15 dk arası sürebilir.

Ardından disk yöneticisine girin otomatik olarak biçimlendirme soracak. Evet deyin ardından diske sağ tıklayıp biçimlendir deyin.
Aynı sorunu yaşıyordum dediklerinizi uyguladım şimdi disk ortadan kayboldu :D Disk yöneticisinde görünüyor ancak bilgisayarımda görünmüyor nasıl halledebilirim.

Aynı sorunu yaşıyordum dediklerinizi uyguladım şimdi disk ortadan kayboldu :D Disk yöneticisinde görünüyor ancak bilgisayarımda görünmüyor nasıl halledebilirim.
Ardından disk yöneticisine girin otomatik olarak biçimlendirme soracak. Evet deyin ardından diske sağ tıklayıp biçimlendir deyin.
Yeni birim oluştur da olabilir. Tam hatırlamıyorum o kısmı.

Disk yöneticisinden yeni birim oluşturduktan sonra tekrar biçimlendirdim ve tekrar "Windows biçimlendirmeyi tamamlayamadı" hatası aldım. Hatanın içeriğinde salt okunur olmadığından gibi bir ibare geçiyor ama ne demek istediğini anlamadım.

Geri
Yukarı