Disk yönetiminde HDD ve SSD nasıl anlaşılır?

Berhan24

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayara ISO dosyası aracılığıyla sıfır Windows 11 yükleyeceğim fakat Windows'u SSD yüklemek istiyorum bilgisayarımda 1TB SSD 1TB HDD var Windows yüklerken hangisinin SSD hangisinin HDD olduğunu nereden anlayabilirim? Ayrıca sistemi kurduktan sonra disk yönetiminden ne yapmam gerek Windows ve oynadığım ana oyunların SSD de yüklenmesini istiyorum programlar ve oynayacağım hikayeli oyunları HDD yüklemek istiyorum bana yardım edin hiçbir bilgim yok.

Aklıma gelen ilk yöntem HDD'yi çıkartıp işleminiz bittikten sonra takmanız.

Tamam öyle yaparım 2.sorum için ne yapmam gerek.

Disk seçim ekranında seçenekler arasında isim ya da model numarası içeren bir ibare bulunmuyor mu?

Ben de garanti yolun o olduğunu düşünüyorum hocam.

Merhaba HDD çıkarıp Windows'u kurduktan sonra takacağım.2.sorum için bir bilginiz var mı?

Çalıştır'ı açıp "dfrgui" yazıp Enter yapın. Açılan pencerede; "Katı hal sürücü" yazan SSD, "Sabit disk sürücüsü" yazan HDD'dir

Çalıştır'ı açıp "dfrgui" yazıp enter yapın. Açılan pencerede; "katı hal sürücü" yazan SSD, "sabit disk sürücüsü" yazan.
Sistem kurulumundan sonra Windows'un yüklü olduğu diski C olarak seçer. Zaten sistemin kurulu olduğu diski kontrol edersiniz Windows dosyaları nerede yüklü diye. Ardından istediğiniz oyunu yükleyeceğinizde o diski seçebilirsiniz.

Sistem kurulumundan sonra Windows'un yüklü olduğu diski C olarak seçer. Zaten sistemin kurulu olduğu diski kontrol edersiniz Windows dosyaları nerede yüklü diye. Ardından istediğiniz oyunu yükleyeceğinizde o diski seçebilirsiniz.

O zaman ben HDD çıkarıp Windows'u SSD kurarım sonra dediğiniz gibi C sürücüsü Windows ve ana oyunlarımın olduğu yer olur sonra disk yönetimine gidip HDD mi bulup yeni basit birim oluşturup o birime ısim vermem gerekiyor değil mi sonra SSD bir şey yüklemek istediğim zaman C sürücüsüne HDD bir şey indirmek istediğimde yeni birim oluşturarak isim verdiğim örneğin. HDD yüklemem gerek değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı