"Diski Kullanabilmek için Önce Biçimlendirmeniz Gerekli" Hatası

P8Biscuit

Hectopat
Daha fazla  
Eski 500GB harddiskimde böyle bir sorun var.
İçinde tekrardan indirip kurmak istemediğim dosyalar var.
Bunları içerisinden almam lazım fakat başlıkda da belirttiğim gibi.
Cmd ye yazılan chkdsk komutunu denedim fakat herhangi bir çözüme olanak sağlamadı. Recuva da sanırım sadece fotoğraf gibi küçük dosyalar için kurtarmalar yapabiliyor. Önerisi olan var mı?

Bu hard diskini yere falan düşürdün mü veya darbe aldı mı?
Bad sector demeye çalışıyorsun sanırım. Evet harddiskde badsector var fakat kullanılabiliyordu. İstediğim gibi kullanıyordum. İşte Bad sectorlü bölgeye dosya atıldıkdan sonra okumamaya başladı harddisk kendini kapattı. Depo birimim hala çalışıyor fakat sistemin kurulu olduğu birimi açamıyorum.

Easeus Data Recovery programı ile istediğin dosyalara ulaşabilirsin. Daha önce benim de başıma geldi ve bu program sayesinde hallettim.
Trial versiyonunu yükledim. Dosyaları buldu iyi güzel fakat kurtaramadı kurtarmam için lisans satın almam lazımmış. Bu işten para vermeden sıyrılmaya çalışıyorum.

Benim sorunum chkdsk komutu ile düzelmişti.
Ek:

Benim taşınabilir harddiskimde de olmuştu. Bildiğim kadarıyla düzeltmenin tek yolu biçimlendirmek maalesef. Eğer içinde önemli şeyler varsa Recuva tarzı programlar kurtarabiliyor, benim durumda yaklaşık 110 GB veri kurtarabilmistim.

Ama bence biraz bekleyin, belki başka bir yolu daha vardır.

Geri
Yukarı