Diskin gereğinden fazla dolması

P8Biscuit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar diyelim 90 GB'lik bir alanımız var. Yükleme yapacağımız dosya ise 50 GB. Ben burada dosyanın yüklenmesini yaparken diskim gereğinden fazla doluyor. Mesela setup %34'de iken bu dediğim 90 GB alan dolmuş oluyor ve setup normal olarak alan yok diye uyarı veriyor. Ben de yüklemeyi kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun bir çözümü yok mu?

Yanlış anlamadı isem:
Yazılım kurulumu ise kurduktan sonra 50 katı boyuta kadar yükselebilir.
Arkadaşın da söylediği gibi çoğu indirilen dosya sıkıştırılış bi biçimde yüklenip sonradan boyutu büyür
buna çözüm sadece gidip HDD almaktır Eğer bütçem var dersen 500 gblık
bi ssd ile çözüm bulmuş olursun

Arkadaşın da söylediği gibi çoğu indirilen dosya sıkıştırılış bi biçimde yüklenip sonradan boyutu büyür
buna çözüm sadece gidip HDD almaktır Eğer bütçem var dersen 500 gblık
bi ssd ile çözüm bulmuş olursun
Peki diyelim ki elimizde iki tane disk var. ben bir diskten diğerine dosya taşımak istiyorum. Atıyorum 20 GB'lik bir dosya var elimde taşıyacağım diskte ise 35 GB'lik bir alanım var. Bunu atarken bile yeterli alan yok deyip bana daha fazla alan açmamı söylüyor.

Dosyanın görünen boyutu ile orijinal boyutu arasında fark olabilir.
1591786327094.png

Yanlış anlamadı isem:
Yazılım kurulumu ise kurduktan sonra 50 katı boyuta kadar yükselebilir.
Bu biraz sallama bir değer ama 10 kat diyebilirim açıkçası bir yazılım için. Zip bombalarını hariç tutalım lütfen. 😆

Ekstra alana ihtiyacınız var, ya da geçici olarak bazı şeyleri kaldırıp kurmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı