RAM gereğinden fazla gözüküyor

Zy0

Decapat
8 GB RAM bir artı 4 GB RAM var. İkisi takılınca takılı 16 GB, kullanılabilir RAM 8 GB diyor. Anlamadığım şey şu: 4 GB takınca takılı 8, kullanılabilir 4 GB, 8 GB takınca takılı 8 GB kullanılabilir gözükmüyor. Yani hepsini kullanıyor. İkisini takınca 16 GB gözüküyorsa kullanılabilir RAM neden 12 GB olmuyor.

Neler yaptım: Msconfig'den gelişmiş ayarlardan bellek üst sınırını değiştirdim BIOS'dan DRAM ayarını açtım ikisi de işe yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSConfig/Ön Yükleme/Gelişmiş sitem açık fakat varsaylan olarak kapalı ne yapabilirim?

EE.png
RR.png
WW.png
RF.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu MSConfig'deki RAM ayarını değiştir diyenlere bundan sonra bir yıl ban atıcam yemin ederim. Geri zekalının biri bir kuyuya taş attı, bin akıllı çıkartamıyor şimdi. Millet saçma salak ayarlarla boğuşuyor ya.
İkisini takınca 16 GB gözüküyorsa kullanılabilir RAM neden 12 GB olmuyor.

Çünkü bellekler birbiriyle uyumsuz. Kit bellek alacaksınız.

Son düzenleme:
Şu MSConfig'deki RAM ayarını değiştir diyenlere bundan sonra bir yıl ban atıcam yemin ederim. Geri zekalının biri bir kuyuya taş attı, bin akıllı çıkartamıyor şimdi. Millet saçma salak ayarlarla boğuşuyor ya.

Çünkü bellekler birbiriyle uyumsuz. Kit bellek alacaksınız.
Klisre Rank Single Yazıyor Ondan Bir tane Daha Takarsam 16 Gb Tamamını Kullanabilirmiyim
Yorumun Için Teşekkür ediyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı