Diskler format esnasında görünmüyor

Eray Güner

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımda 3 adet disk vardı; 2 tane SSD, 1 tane HDD takılıydı. Birkaç gün önce format attım ve bugün bilgisayarı açtım ama sadece Windows'u kurduğum SSD gözüküyordu. Geriye kalan 1 SSD ve 1 HDD gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde disk sürücülerinde gözüküyor ama yönet kısmından eklemeye gelince sadece 1 disk gözüküyor. BIOS ekranını açtım, Boot menüsüne girdim, gene hepsi gözüküyor ama bir flash bellek takıp Windows kurma yerine geldiğim zaman sadece ana disk gözüküyor bunu bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Bilgisayarımda 3 adet disk vardı; 2 tane SSD, 1 tane HDD takılıydı. Birkaç gün önce format attım ve bugün bilgisayarı açtım ama sadece Windows'u kurduğum SSD gözüküyordu. Geriye kalan 1 SSD ve 1 HDD gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde disk sürücülerinde gözüküyor ama yönet kısmından eklemeye gelince sadece 1 disk gözüküyor. BIOS ekranını açtım, Boot menüsüne girdim, gene hepsi gözüküyor ama bir flash bellek takıp Windows kurma yerine geldiğim zaman sadece ana disk gözüküyor bunu bir çözümü var mıdır?

Bilgisayara sağ tıkla yönete tıkla açılan pencerede disk yönetimine gel oradaki diğer diskine sağ tıkla sürücü harfi ata de harf ekle kaydet sonra kontrol et.

Disk yönetiminde harf atamadığın için diskler görünmüyor arkadaş onu anlatmış sana. Bize disk yönetiminin SS'ini paylaşır mısın?

1626183989311.png

Bunun aynısı
Başka disk gözükmüyor burada

Eki Görüntüle 1106111

Bunun aynısı
Başka disk gözükmüyor burada

1. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Yönet'i seçin.
  2. Açılan pencerede Disk Yönetimi'ni seçin.
  3. Burada istediğiniz diske sağ tıklayarak sürücü Harfi ve Yolu Değiştir'e tıklayın.
  4. Diski seçin ve Değiştir'e tıklayın.
  5. Buradan istediğiniz harfi atayabilirsiniz.
  6. Tamam deyip kaydedebilirsiniz.

1. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp yönet'i seçin.
  2. Açılan pencerede disk yönetimi'ni seçin.
  3. Burada istediğiniz diske sağ tıklayarak sürücü harfi ve yolu değiştir'e tıklayın.
  4. Diski seçin ve değiştir'e tıklayın.
  5. Buradan istediğiniz harfi atayabilirsiniz.
  6. Tamam deyip kaydedebilirsiniz.

Hocam disk yok diyor adam okusanıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı