Disksiz laptop için işletim sistemi önerisi

Bütçe
YOK
Performans beklemeyin, KDE kasıp durur. Cinnamon da EMMC diskde öyle iyi bir performans vermiyor... LXQT desem arayüze alışamazsın.

Ne için kullanacaksın laptopu?
internet açsın bide çok eski oyunları kaldırsa birde birkaç program yeter yalnız hızlı olsa iyi olur yani isteklerimi yapsın ms dos bile olabilir

O zaman doğrudur hocam. Sizin elinizdeki canavarın 2 GB olduğunu unuttum kusuruma bakmayın.
cidden de canavar 10 yıllık laptop bana mısın demedi

Merhaba, benim eski laptopumda hard disk vardı aldığımızda fakat hard diski söküp SSD takmıştık fakat şu an SSD'yi çıkarıp kendi bilgisayarıma taktığım için laptopun herhangi diski ve işletim sistemi yok (bu arada eski hard diski denediğimde bozuktu sanırsam içinde olan Windows 7 mavi ekran veriyordu ve başka kurunca bozuk diyordu). Bende şu an USB flaşımı laptopa takıp işletim sistemi kullanıyorum, arkadaşların önerileri üzerine puppy Linux kurdum fakat biraz zor ve sorunlu olduğundan değiştirmek istiyorum. Flaştan çalışacak işletim sistemi önerisi verir misiniz? (ikinci bir bilgisayarım yani Rufus'dan üzerine bir şey yazabileceğim var) (laptop özellikleri 2 GB RAM AMD işlemci ve ekran kartı) (kullandığım flash 32 GB)

Ben olsam Linux dağıtımı kurar fişek gibi kullanırım.

Geri
Yukarı