Rehber DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Biraz konuyu hortlatıyor gibi oldum ama, bu işlemleri hangi durumlarda yapmamız gerekiyor?

Rehberin en başında bunu belirtmiştim. Ben daha çok her konuya bu komutları tek tek yazmak yerine mavi ekran konularına atabilecek bir rehberim olsun istedim ve her detayı elimden geldiğince belirttim. Ek olarak bu işlemleri daha çok sisteme göre uygulattırıyorum. Örneğin bilgisayarı çökme yaşıyorsa ya da donmalar yaşıyorsa Olay Görüntüleyicisi raporlarını istiyorum ve o raporlar sonucu bunları yapıp yapmaması gerektiğini söylüyorum. Buna ek olarak istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz ki bu bileşen onarımı komutu yani bilgisayara zarar değil, yarar sağlar. Son olarak imzamda yer alan SFC /scannow komutu da aynı görevi üstleniyor ama tek farkları DISM daha gelişmiş olması. Ben genellikle SFC işini yapamazsa bu komutu uygulatırım bu arada. Başka bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Katkım olduysa ne mutlu bana.

Sizinle Discord üzerinden iletişime geçsem daha iyi olur sanırım. Hem burayı meşgul etmemiş oluruz hem de orada daha rahat anlatabilirim soruları. Sizin için de uygunsa tabii

İsterseniz sorularınızı bu konu hakkında ise buradan sorun. Hem bu sayede başka üyeler de öğrenir değil mi?

ISO dosyasından veri çekmek tam olarak ne işimize yarıyor? Mesela ISO dosyasını hedef olarak Windows kurulum ISO'su olarak çalıştırıp komutla hedef göstersem sistemde bulduğu bozuk bir dosyayı bu ISO'dan mı çekiyor?

@carl.johnson ISO'dan veri çekmek sizin güncelliğinize yarar bu arada. Ek olarak diyelim ki sizin deponuzda bir eksik var ve bu yüzden onarım çalışmıyor. O zaman ne yapacaksınız? İşte tam olarak ISO'dan veri çekmeyi yapacaksınız. Yani sorunuzu yanlış anlamadıysan cevabı bu olmalı.

Teşekkür ederim bilgilendirme için, 20H2 ile beraber bir sorun yaşıyorum. Açtığım konuda pek bir cevap gelmedi, sana sorunumu özel mesajdan ilettim. Yardımcı olursan ne mutlu. @Enes3078
edit: Sanırım Technopat üzerinden özel mesaj sistemi yok, profilinde nereden mesaj atacağımı bulamadım. Bu da benim cahilliğim olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…