Disney animasyon filmi "Strange World" Türkiye'de vizyona girmeyecek

Çocuklara yönelik çıkartılan animasyonlara sapkın fikirleri koymaları aşırı derecede saçma. Bizim kimsenin yönelimiyle bir derdimiz yok ama bunları Netflix insanların gözüne sokuyordu şimdi ise Disney çocukların gözüne sokmaya başlamış yanlış çok yanlış... Ayrıca bu tarz olayları savununca " ilerici " olmuyorsunuz arkadaş tam anlamıyla yobaz oluyorsunuz.
Katılıyorum size. Çocuklara yönelik yapılan yapımlarda bu konuların işi ne? Bu, toplumlara çocuk yaştan itibaren bazı şeyleri alıştırma ve dikte etme sürecinin başlangıcı ise, devletlerin de buna karşı refleks göstermesi çok doğal.

Çocuklara yönelik çıkartılan animasyonlara sapkın fikirleri koymaları aşırı derecede saçma. Bizim kimsenin yönelimiyle bir derdimiz yok ama bunları Netflix insanların gözüne sokuyordu şimdi ise Disney çocukların gözüne sokmaya başlamış yanlış çok yanlış... Ayrıca bu tarz olayları savununca " ilerici " olmuyorsunuz arkadaş tam anlamıyla yobaz oluyorsunuz.

Sapkın fikirler? Eş cinsellik neden sapkınlık olsun ki? Heteroseksüel olmak ne kadar normal ise eş cinsellik de o kadar normal. Bu yüzden film veya animasyonlara koymalarında bir sorun yok bence. Amaçları eş cinsel bir topluluk oluşturmak falan değil zaten, daha fazla para kazanmaya çalışıyorlar sadece.

Katılıyorum size. Çocuklara yönelik yapılan yapımlarda bu konuların işi ne? Bu, toplumlara çocuk yaştan itibaren bazı şeyleri alıştırma ve dikte etme sürecinin başlangıcı ise, devletlerin de buna karşı refleks göstermesi çok doğal.

Devletin refleks gösterdiği falan yok, dine aykırı ahlakımıza ters falan deyip engellemeye çalışıyorlar. Refleks gösterecek olsalar TV programlarında olan tecavüz, şiddet vb sahnelere karşı refleks gösterirlerdi.

Son düzenleme:
Çocuklara yönelik çıkartılan animasyonlara sapkın fikirleri koymaları aşırı derecede saçma.
Sapkın bir fikir yok ortada. Sadece kutsal kitaplarda geçiyor diye kimsenin ciddiye alacağı bir düşünce tarzı değil seninkisi. Bu düşünce tarzı aynen dinine daha fazla mürit üretmeleri için insanları teşvik eden, din şirketinin çarkını döndürmeye çalışan peygamber fikri. Başka bir dayanağı yok.

Hayvanlarda da görülür bu arada homoseksüellik, ek olarak verelim.

Kusura bakmayın ama bahsettiğim şeyler öyle kolayca çürütülecek şeyler değiller.
En basitinden Netflix'ten sonra zibilyon tane cinsel yönelim sürüldü piyasaya ve hâlâ da propagandalar pompalanmaya devam ediyor.
Ne demek istediğinizi anladım, bunlar sonuç olarak şirkettir en nihayetinde. Özendiren var mıdır yok mudur orasını bilemiyorum; özendirse ne kazanır onu da bilemiyorum, bana göre sadece bereketli toprak bulan çiftçinin ekim yapması misali bir davranış var bu tip firmalarda. Ama bir noktada bunun özenti olamayacağını da anlamak gerek. Sıradan bir olgu bu, abartılacak bir şeyi yok.

Orta Doğu zihniyetini bilirsin, ne kadar konuşsan da bir yere varamazsın.

Artık dizilerde, animasyonlarda sürekli propagandalar yapılıyor hocam, belli bir amaca hizmet ediyorlar.

Kusura bakmayın ama bahsettiğim şeyler öyle kolayca çürütülecek şeyler değiller.
En basitinden Netflix'ten sonra zibilyon tane cinsel yönelim sürüldü piyasaya ve hâlâ da propagandalar pompalanmaya devam ediyor.

Veya Instagram'a bak; cinsel yönelimlere şekil vermiyor olabilir ama depresyon ve stres seviyelerini yükseltmede rolü olan bir uygulama.
Artık kısmı yanlış. Çizgi film, animasyon uzun yıllardır propaganda araçları olmuşlardır. Biraz internet araştırmasıyla savaş propagandasından tutun da muhafazakarlığa, heteroseksüelliğe, ırkçılığa vs.ye propaganda edilen geçmiş animasyonlarını bulabilirsiniz. Çocukken bomboş bir beyinle izlediğimiz için bize onlar normal geliyor. Ama tekrar izleyin, ne kadar garip olduklarını göreceksiniz. Disney'in eşcinseller konusundaki yaklaşımı tartışılmaya açıktır. Çünkü eşcinsellerin şikayet ettiği şeylerin mimarlarından birisi de kendileridir.

bir örnek bırakayım:

Sapkın bir fikir yok ortada. Sadece kutsal kitaplarda geçiyor diye kimsenin ciddiye alacağı bir düşünce tarzı değil seninkisi. Bu düşünce tarzı aynen dinine daha fazla mürit üretmeleri için insanları teşvik eden, din şirketinin çarkını döndürmeye çalışan peygamber fikri. Başka bir dayanağı yok.

Ne demek istediğinizi anladım, bunlar sonuç olarak şirkettir en nihayetinde. Özendiren var mıdır yok mudur orasını bilemiyorum; özendirse ne kazanır onu da bilemiyorum, bana göre sadece bereketli toprak bulan çiftçinin ekim yapması misali bir davranış var bu tip firmalarda. Ama bir noktada bunun özenti olamayacağını da anlamak gerek. Sıradan bir olgu bu, abartılacak bir şeyi yok.
Çocuklara yönelik olan yapımlarda bu konuların yer almasının mantığı nedir? Netflix vs platformlarda olabilir. Beğenmeyen izlemez. Ama burada başka bir konuyu konuşuyoruz.

Çocukları istismar etmek nasıl sapkın bir fikir değil? İyi misiniz siz resmen meşrulaştırıyorsunuz çocuk istismarını. Olayı direkt dinlere çekmende ayrı bir garip sanırsam büyük bir travman var dinlere karşı.

Uzun dönemde aile yapısını bozan şeyler bu pompalanan ıvır zıvır şeyler.
Millet uyanmasın da ömrü boyunca kölelik yapmaya devam etsin mantığı taşıyor.

Ben de bununla ilgili yazılar gördüğümde "komplo teorisi" diyerek geçiştiriyorum ama üzerinde durduğunda farklı fikirler çıkıyor ortaya.

Belkide özgür olduğumuz son yüzyılı yaşıyoruz, kim bilir? 😀

Çocuk istismarı ne alaka?
Önceki mesajında aynen Kur'an'ın kullandığı dildeki gibi kullanmıyor muydu sapkın kelimesini? Evet. Şimdi de sert bir U dönüşü yapıp "çocuk istismarına" ve benim dinlere karşı olan travmama getirdi konuyu. Zaten beni göz ardı edin diye dolaşıyordu etrafta, şimdi iyice hak etmiş oldu.

kadın tokatlama kadın tekmeleme kadın asma kadın tecavüz mafya olayları her saniye adam vuran dizi karakterleri ,kıskançlıktan öz karısına tecavüz edilen dizi kocasının cenazesinde başka bir adama evlilik teklif edilen dizi okuldaki 16 17 yaşında gibi lanse edilen öğrencilerin hepsine sırf ilgi için veya özentilikten mini mini etekler giydiren bir öğrenciyi diğer öğrencilerin kraliçesi gibi gösterip her bölümünü bir okul zorbalığına ayıran diziler okulda öğretmeniyle öpüşen öğrencinin olduğu diziler entrikalar aldatmalar yasa dışı olan her şey uyuşturucu ve mafyatik barzo her saniye adam vuran tipler bizim böyle dizilere ihtiyacımız var kardeşim ne demek 2 karakter kendi rızasıyla erkek erkeğe öpüştü ya halkım eşcinselliğe özenirse mafyalığa insan öldürmeye aldatmaya kadın şiddetine özensin ama sıkıntı yok

Geri
Yukarı