Çözüm Disney+ arayüz dilini değiştirme

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba arkadaşlar. Disney+ bugün nihayet Türkiye'de hizmete açıldı. Birçok kullanıcı da abonelik başlattı, ben de dahil. Star Wars içeriklerine ulaşmak için abonelik başlattım. Fakat arayüz dili Türkçe idi ve buna bağlı olarak Star Wars filmlerinin başlıkları ve açıklamaları da Türkçe idi. Türkçe hallerine de alışamadım, o yüzden İngilizce yapmak istedim. Başta bulamamıştım fakat şimdi buldum. Bu rehberde Disney+'ın arayüz dilini nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Ben arayüz dilini zaten İngilizce yaptığım için İngilizce arayüz üzerinden göstereceğim. Fakat varsayılan dil olan Türkçe dilinde de bahsettiğim adımların Türkçe karşılıklarını takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.

İlk olarak Disney+ sitesine giriş yapıyoruz. Sonra ise sağ üstteki profil ikonunun üstüne gelip Profilleri Düzenle diyoruz;
Adım 1.png

Sonra ise düzenleyeceğimiz profilin yanındaki düzenleme butonuna tıklıyoruz;
Adım 2.png

Sonra ise "App Language" yani "Uygulama Dili" seçeneğinin üstüne tıklıyoruz;
Adım 3.png

Sonra ise kullanmak istediğimiz dili seçiyoruz;
Adım 4.png

Son olarak sağ üstteki "Done" yani "Bitti" butonuna tıklıyoruz;
Adım 5.png

Bunu yaptığınızda Disney+ arayüz dili profiliniz için İngilizce olacaktır. Star Wars kategorisi için sonuç şu şekilde oldu;
Sonuç.png

Eskiden bu kategorideki film kapakları Türkçe idi. Şu anda İngilizce. Bence bu hali çok daha iyi. Çünkü Türkçe film isimleri açıkçası ağır Star Wars hayranlarını rahatsız edebilir. İngilizce yaparak bu sorundan kurtulabiliyorsunuz.

Evet, bugünkü rehberimiz bu kadar.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Disney+ bugün nihayet Türkiye'de hizmete açıldı. Birçok kullanıcı da abonelik başlattı, ben de dahil. Star Wars içeriklerine ulaşmak için abonelik başlattım. Fakat arayüz dili Türkçe idi ve buna bağlı olarak Star Wars filmlerinin başlıkları ve açıklamaları da Türkçe idi. Türkçe hallerine de alışamadım, o yüzden İngilizce yapmak istedim. Başta bulamamıştım fakat şimdi buldum. Bu rehberde Disney+'ın arayüz dilini nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağım.

Ben arayüz dilini zaten İngilizce yaptığım için İngilizce arayüz üzerinden göstereceğim. Fakat varsayılan dil olan Türkçe dilinde de bahsettiğim adımların Türkçe karşılıklarını takip ederek bu işlemi yapabilirsiniz.

İlk olarak Disney+ sitesine giriş yapıyoruz. Sonra ise sağ üstteki profil ikonunun üstüne gelip profilleri düzenle diyoruz;
Eki Görüntüle 1420111

Eki Görüntüle 1420112

Sonra ise "App language" yani "uygulama dili" seçeneğinin üstüne tıklıyoruz;
Eki Görüntüle 1420113

Eki Görüntüle 1420114

Son olarak sağ üstteki "done" yani "bitti" butonuna tıklıyoruz;
Eki Görüntüle 1420115

Bunu yaptığınızda Disney+ arayüz dili profiliniz için İngilizce olacaktır. Star Wars kategorisi için sonuç şu şekilde oldu;
Eki Görüntüle 1420116

Eskiden bu kategorideki film kapakları Türkçe idi. Şu anda İngilizce. Bence bu hali çok daha iyi. Çünkü Türkçe film isimleri açıkçası ağır Star Wars hayranlarını rahatsız edebilir. İngiliz'e yaparak bu sorundan kurtulabiliyorsunuz.

Cözünürlük ayarlarını bulabildiniz mi?

İlk olarak Disney+ sitesine giriş yapıyoruz. Sonra ise sağ üstteki profil ikonunun üstüne gelip profilleri düzenle diyoruz;
Eki Görüntüle 1420111

Eki Görüntüle 1420112

Sonra ise "App language" yani "uygulama dili" seçeneğinin üstüne tıklıyoruz;
Eki Görüntüle 1420113

Eki Görüntüle 1420114

Son olarak sağ üstteki "done" yani "bitti" butonuna tıklıyoruz;
Eki Görüntüle 1420115

Eki Görüntüle 1420116

Eskiden bu kategorideki film kapakları Türkçe idi. Şu anda İngilizce. Bence bu hali çok daha iyi. Çünkü Türkçe film isimleri açıkçası ağır Star Wars hayranlarını rahatsız edebilir. İngiliz'e yaparak bu sorundan kurtulabiliyorsunuz.

Abi onerir misin bende almak istiyorum biraz daha beklemeli miyim?

Abi önerir misin bende almak istiyorum biraz daha beklemeli miyim?
Bazı içerik eksiklikleri var. Fakat eğer mevcut içeriklerin içinde ilgini çeken ve izlemek istediğin içerik çoksa alabilirsin.

Ben Star Wars için aldım. Hatta üyeliği 2 abimden birine ve halamlardan birinin 2 oğluna paylaştım. Bence aylık 35 TL gayet iyi bir fiyat.

Yeni konular

Geri
Yukarı