Disney+ vs Netflix

Sloty

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ikisinden birini satın alacağım ancak hangisini almalıyım kararsız kaldım, sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa Disney Plus. Ne izleyeceğine göre değişir ama Disney daha kaliteli, Netflix de içerik bulmak çok zor şu an.

İzleyeceğiniz içeriklere bağlı. Eğer Disney+'taki hiçbir içerik ilginizi çekmiyorsa ve Netflix'teki bir veya daha fazla içerik ilginizi çekiyorsa Netflix.

Fakat Disney+'taki birçok içerik ilginizi çekiyorsa Netflix almasanız da olur. Netflix'teki çoğu güncel içerik çok kalitesiz. Disney+ ise eski klasikleri barındırdığı için sizi memnun edecektir.

Disney+'ta daha az içerik var fakat ortalama kalite daha yüksek. Çünkü Disney+'ta birçok eski klasik içerik mevcut ve bunların çoğu da kaliteli içerikler. Yeni içeriklerinin bazıları iyi bazıları kötü. Fakat eski kaliteli klasikleri barındırdığı için ortalaması yüksek.

Netflix ise çok daha fazla içerik barındırıyor fakat ortalama kalitesi çok daha düşük. Çünkü Netflix'te daha önceden yer alan eski klasiklerin çoğu bir bir Netflix'ten kaldırıldı. Geriye çok az eski klasik içerik ve Netflix'in yeni çektiği kalitesiz içerikler kaldı. Bu nedenle Netflix'te kaliteli içerik bulmanız zor olabilir.

Dediğim gibi, Disney+ mı yoksa Netflix mi alacağınız size kalmış. Ben Disney+ aldım mesela. Ancak başkası Netflix alır, onun bileceği bir şey.

İkisini de aktif kullanan biri olarak söyleyebilirim ki senin daha önceden izlediğin ve izlemek isteyeceğin şeylere göre değişir bu karar. Bence Netflix daha geniş bir içerik yelpazesine sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı