Display Port girişi olmayan monitöre nasıl Display Port takılır?

HDMI ile 2K kullanan tanıdıklarım var.
Dönüştürücü ile görüntü bozulmaları olabilir. Hatta 2K destekleten dönüştürücü var mı, o bile meçhul.

INNO3D RTX 3070 ile yukarıdaki linkteki monitörü satın aldım. En azından o ekran kartı olanı alacağım. 2K da HDMI ile sorunsuz kullanabilir miyim? İşlemcisi 10400F olacak.

Paneller destekliyor ise ve HDMI versiyonu düşük değil ise söz konusu kaliteyi verebilir denemenizi öneririm dönüştürücüye hiç gerek kalmayacaktır... Görüntü konusunda DP bir tık önde olabilir fakat bu HDMI'ın düşük kalite olduğu anlamına gelmez.

HDMI kablo versiyonu çok önemli faktör kontrol etmeniz ve uygun olan versiyonu kullanmanız gerekli.

Dün yanlışlıkla fark etmeden Display Port özelliği olmayan bir monitör sipariş ettim. İptal etmem için çok geç. Kargoya verilmiş. Geç fark ettim.
HDMI kablosu kullandığımda 2K çözünürlük kullanamayabilirsiniz tarzı yazılar okudum bu konu hakkında hiçbir fikrim yok. Aldığım monitör 144Hz. Bunu en iyi şekilde 2K çözünürlükte kullanmak istiyorum.

Şimdi dönüştürücü almam gerekiyor sanırım ama HDMI to DP mi yoksa DP to HDMI bilmiyorum. Hangisini almam gerekiyor? Ürün linki atarsanız sevinirim. Versiyonları var mı yoksa rastgele alsam sorun olmaz mı? Bir de ekstradan internette bu ürünlerin 1 metre olduğu falan yazıyor. Monitör ile kasa arasında çok fazla mesafe olmayacaktır hepsi elime geçtiğinde, bu yüzden uzun olması illa gerekiyor mu?

Bilgilendirirseniz sevinirim.
Monıtor Freesync Yada Gysnc ozellıgınden Faydalanacaksan Display Port Şart Haberın Olsun.

Hocam hiç alıp iade etmekle ugrasmayın. Kargoyu teslim almadan iadeye yollayın gitsin hepsiburada cok rahat bu konuda.

Monitör FreeSync ya da G-SYNC ozellıgınden faydalanacaksan Display Port şart haberın olsun.

İyi de sadece HDMI girişi var zaten. Onu düşünmüş olmalılar.
FreeSync Technology has supported HDMI since its inception. Many FreeSync certified displays have supported variable Refresh Rate technologies over HDMI since long before HDMI 2.1 was released and HDMI vrr was adopted.
Yani var.

Paneller destekliyor ise ve HDMI versiyonu düşük değil ise söz konusu kaliteyi verebilir denemenizi öneririm dönüştürücüye hiç gerek kalmayacaktır... Görüntü konusunda DP bir tık önde olabilir fakat bu HDMI'ın düşük kalite olduğu anlamına gelmez.

HDMI kablo versiyonu çok önemli faktör kontrol etmeniz ve uygun olan versiyonu kullanmanız gerekli.

Herhangi bir versiyon belirtilmemiş, sadece HDMI var yazıyor.
FreeSync Technology has supported HDMI since its inception. Many FreeSync certified displays have supported variable Refresh Rate technologies over HDMI since long before HDMI 2.1 was released and HDMI vrr was adopted.
Yani var.

Var olan hangisi anlamadım da?

Yani var.
Varsa sıkıntı olmaz. Ama freesync desteklı monıtorde gysnc aktıflestırmek ıstıyorsan dısplay port kullanman gerekır. Bosuna başın agrımasın yanı.

Geri
Yukarı