Display Port Kablo Tavsiyesi

shooters001

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar

Asus Rog Swift PG278Q oyuncu mönitörünü kullanıyorum.

Ekran kartı GTX 980 ti

Çözünürlük 2560x1440p 144Hz + G Sync özelliğiyle kullancağım.

Bu sebeple DP v1.2 standardını mutlaka destekleyen son derece kaliteli bir Display Port kablosuna ihtiyacım var.

Önerilerinizi bekliyorum. Çok teşekkür ederim.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Son düzenleme:

Bu kablonun aynısının 2 metre olanını Hepsiburada dan sipariş ettim, ama sonra iptal ettim.
Digitus markasına güvenmiyorum.

Daha iyi bir öneri yok mu?

Amazon.com: LINDY 41532 2m CROMO Display Port Cable: Electronics

Kablo olarak bunu sipariş edeceğim.
Başka önerisi olan var mı?

Bilgisayarı açtığımda daha BIOS ekranı bile gelmeden ekran pır pır ediyor, sonra düzeliyor.
Bilgisayar açık durumda ama monitörü kapattığımda 10 dakika sonra tekrar açtığımda çözünürlüğün değiştiğini görüyorum.

Monitör: Asus PG278Q
Şimdilik HD Graphics 4600 ile kullanıyorum.

Bu sorun kablodan mı kaynaklanır?
Bilen cevaplayabilir mi?

Arkadaşlar,
Bu sorun kablodan mı kaynaklanır?
Bilgisi olan var mı?

Maksat bilgilendirme olsun diye bu konuyu canlandırıyorum. (Tam olarak 10 gündür S-Link Displayport mağduruyum. Ben evde yokken çocuklar PC ve masasının yerini değiştirmişler ancak bağlantı kablolarını sökmeden taşımışlar ama o esnasında Displayport'un soketlerden birinin pinlerini eğerek bozmuşlardı. Ben de bunun üzerine S-Link'in Displayport'unu almış ancak bir türlü doğru düzgün görüntü alamayıp ha bire uğraşmak zorunda kalmış. En son baktım olacak gibi değil, bu sefer de Digitus'un Displayport'unu aldım ve sorun çözüldü.)
Yani olan 10 günlük zamanıma ve boşuna S-link'e verdiğim paraya oldu.

Ve, Digitus'un Displayport'u daha ucuz olmasına rağmen kesinlikle gözle görülür ciddi kalite farkına sahip. S-Lin alıp mağdur olmama riski taşımayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı