Display to VGA dönüştürücüden ses gelmiyor

Kasam Slim kasa ve dahili hoparlörü var. Anakartında da on board ses kartı var yani anakart hoparlöre ses verebiliyordu fakat ekran kartı taktığımda bu özellik devre dışı oldu.

Hoparlörü görmüyor işte... Olsa çoktan çözmüştüm. Sadece 2 tane Nvidia High Definition Audio var. Hoparlör yok.
Anakartın sitesinden audio driverlarını bulup kurun.

Kasam Slim kasa ve dahili hoparlörü var. Anakartında da on board ses kartı var yani anakart hoparlöre ses verebiliyordu fakat ekran kartı taktığımda bu özellik devre dışı oldu.

Hoparlörü görmüyor işte... Olsa çoktan çözmüştüm. Sadece 2 tane Nvidia High Definition Audio var. Hoparlör yok.
Anakartın sitesinden Audio driverlarını bulup kurun.

Realtek kullanıyordu. Anakartın ne marka olduğunu bilmiyorum. Realtek sürücüsü yüklesem olur mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,4 KB · Görüntüleme: 32
Realtek kullandığına eminsen Realtek sürücülerini yüklemen yeterli olacaktır. @Mihran2334
Deneyeyim bakalım. Umarım olur.
Realtek kullandığına eminsen Realtek sürücülerini yüklemen yeterli olacaktır. @Mihran2334
Olmadı maalesef. Ses kaynağını monitör olarak görüyor. Hoparlörü görmüyor.
Ekran kartını çıkarttım ve anakart sesi iletmeye başladı. Ben bu ekran kartını adam akıllı kullanamayacaksam niye var off off.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Harici bir hoparlörle sorun kesin çözülecektir fakat şu haliyle de illa ki çözmenin bir yolu vardır. Bios'u biraz kurcalayın isterseniz.

Harici bir hoparlörle sorun kesin çözülecektir fakat şu haliyle de illa ki çözmenin bir yolu vardır. BIOS'u biraz kurcalayın isterseniz.

Harici hoparlörü de denedim olmadı. Bu sorun çözülemez. VGA sadece görüntü iletiyor ve ben VGA girişli monitör kullandığım sürece asla ses alamayacağım sanırım. Peki HDMI girişli bir monitör kullansam ses gelir mi?

Harici hoparlörü de denedim olmadı. Bu sorun çözülemez. VGA sadece görüntü iletiyor ve ben VGA girişli monitör kullandığım sürece asla ses alamayacağım sanırım. Peki HDMI girişli bir monitör kullansam ses gelir mi?
Aynı durumdayım harici hoparlör bağlayınca ses ayarlarından onu seçiyorum ve sorunsuz bir şekilde cihazımı kullanıyorum. Çözülemeyecek sorun yoktur. Az uğraş vardır.

Aynı durumdayım harici hoparlör bağlayınca ses ayarlarından onu seçiyorum ve sorunsuz bir şekilde cihazımı kullanıyorum. Çözülemeyecek sorun yoktur. Az uğraş vardır.
Jack girişleri anakartın üzerinde yani harici hoparlörü sadece anakarta bağlayabiliyorum. Ekran kartı takılı olduğu için "Hop kardeş o iş bende" diyor ve anakartın ses özelliğini devre dışı bırakıyor. Bağlasam da okumuyor. Ekran kartını çıkarıp denediğimde okumuştu. Ne varsa ekran kartında var. Bunu engelliyor ben yaparım diyor. VGA kablo kullandığım için yapamıyor. Delireceğim.

Geri
Yukarı