DisplayPort bağlayınca görüntü gidip geliyor

xaenos

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün ASUS TUF VG249Q1R 23.8 IPS 165HZ 1MS FREESYNC 1920x1080 HDMI DP Gaming Monitör Siyah bu monitörü aldım. İçinden DisplayPort kablosu çıktı, ben ayrı olarak bir de HDMI kablosu almıştım. 165Hz olduğu için HDMI bağlamıyorum ama DisplayPort bağlayınca görüntü gidip geliyor sebebi nedir acaba?

Başka bir bilgisayar ve başka bir kabloyla deneme şansınız var mı? Eğer şansınız varsa sorunun monitörde mi bilgisayarda mı kabloda mı olduğunu anlarız.

Eski monitörümle de denedim ve sorunsuz çalıştı, ama DisplayPort'u çıkarırken biraz zorladım o yüzden olabilir mi? Görünürde sorun yok çok kez üfledim taktım şu an ilk baştaki gibi sorun çıkarmıyor 3-4 dakikada bir gidiyor üflemeden önce 20 saniyede bir oluyordu.

Eski monitörümle de denedim ve sorunsuz çalıştı, ama DisplayPort'u çıkarırken biraz zorladım o yüzden olabilir mi? Görünürde sorun yok çok kez üfledim taktım şu an ilk baştaki gibi sorun çıkarmıyor 3-4 dakikada bir gidiyor üflemeden önce 20 saniyede bir oluyordu.
Çıkarırken zorlasanız da çok sorun olacağını düşünmüyorum. Ben monitörle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Eğer kablo ve bilgisayar eski monitörde düzgün çalışıyorsa. Eğer garantisi varsa garantiye göndermenizi öneririm. Az sonra daha bilgili arkadaşlar size yardımcı olacaktır.

Teşekkür ederim. Hareket etmeyince sorun olmuyor ama oyun oynarken ister istemez mouse çevirince masada hareket olduğunda saniyelik bile olsa ekrana beyaz bir şey gelip gidiyor, arada dakikada bir görüntü kesiliyor.
Başka bir bilgisayar ve başka bir kabloyla deneme şansınız var mı? Eğer şansınız varsa sorunun monitörde mi bilgisayarda mı kabloda mı olduğunu anlarız.

HDMI kablosuyla sorunsuz çalışıyor ama 144Hz alabiliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı