Monitörü HDMI ile bağlayınca görüntü gidip geliyor

Eren Ulusoy 06

Hectopat
AOC marka modeli ise TFT22W9PSA olan bir monitöre sahibim. Uzun süreler kullanmama rağmen taş gibi sağlam olan ve hiç sıkıntı çıkartmadan çalışan monitör bugün akşam tekrar kullanmak için taktığımda ilginç olaylar oldu.
Bilgisayarımı açtım, monitörü prize taktım, sonra VGA kablosunun ucunun birisini monitöre ve diğer ucunu ise ASUS'un VGA'yı HDMI'ları yeni girişine dönüştürdüğü dönüştürücüye bağladım sonra bilgisayarıma taktım.
İlk 1 saat hiç sorunsuz çalıştı. Ama sonra bir anda gidip gelmeye başladı. Sürekli gidip geliyor. Sanki kabloyu takıp çıkarıyormuşum gibi bilgisayardan ses de geliyor.
Bilgisayarın HDMI girişinde sorun olmadığını söyleyebilirim. (Başka bir kablo ile televizyonda test ettim ve sorun yok)
Sorunun dönüştürücüde mi, aradaki eski VGA kablosunda mı (Bildiğiniz 2 ucu mavi eski VGA kablosu hatta altında D-SUB yazıyor) yoksa monitörde mi sıkıntı olduğunu çözemedim.
Eğer kablo temassızlığı veya dönüştürücüde sıkıntı varsa değiştirmeyi denemeli miyim bilmiyorum çünkü dönüştürücü pahalı.

Monitör ömrünün bittiğini söyleyebilir miyiz?
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı