DisplayPort çıkısı olan anakart nasıl anlaşılır?

hayatikadir

Hectopat

Yukarıda bulunan linkteki anakartı almaya karar verdim ancak display portçıkışı olup olmadığını anlayamadım yani nasıl anlaşılır onu da pek bilmiyorum zaten.

Bu anakartta DisplayPort çıkışı var mı 144 Hz monitör bağlayabilmek için? Eğer yoksa bu anakart ile aynı kalitede DisplayPort çıkışı olan anakart önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğraflarına bakıldığında DVI ve VGA dışında bir görüntü çıkışı görünmüyor.
Harici ekran kartı kullanacaksanız DP çıkışını Ekran kartında aramanız daha mantıklı olur.
1581163674787.png

PRIME B450M-K | Anakart | ASUS Türkiye Anakartta sadece DVI-D ve VGA girişi bulunmakta. Anakarttan görüntü almak için APU bir işlemciniz olması gerekiyor, hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?
144 Hz'nin farkına varabilmek için oyunlarda 144 FPS almanız iyi olacaktır ve dediğinize göre APU sistem toplayacaksınız, APU'larda bu pek mümkün değil.

Belirttiğiniz anakartta DisplayPort çıkışı yok. DVI-D ve D-SUB çıkışı var. Zaten anakart üzerindeki görüntü çıkış portlarını ancak bir APU işlemciyle kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı