Çözüldü DisplayPort sistem 144 Hz olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Heageloon

Decapat
Daha fazla  
Monitörüm 144 Hz desteklemesine ragmen Hz değiştirmeye çalıştığımda ekran siyah oluyor ve 20 sn. sonra geri geliyor, hala 60 Hz kalıyor. Bu arada format attıktan sonra böyle oldu. Bir de yeni RAM takıldı. 16x1 GB Dragos RAM.

1616483252690.png

Anlamadığım şekilde NVIDIA Denetim Masası'nda yenileme hızını maksimum 60 Hz olarak gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tabii ki de.

Hem de Hz ayarını değiştirdiğimde ekran direk siyah oluyordu yani parlamıyorduda kapanıyor gibi bir şeyydi ama monitörun ışığı yanıyordu kabloyu değiştirmem lazım sanırım teşekkürler ilgilendğiniz için.

Kablonuzun desteklemediği hızı almak istediğiniz için olmuştur hocam. 2K monitörde 8K almayı denemek gibi bir şey bu. 720p video izletmeyen internet ile 2K izlemeyi denemek gibi.
Vallahi bir an işe yarıcak sandım dediğini yaptım 144Hz gözüktü orada sonra ekran siyah oldu geri geldiğinde hala 60Z kaldı :/

Hocam çünkü kablonuzdan gelen sinyal 60Hz arkadaşın konuda bilgisi yok. Kendi kendine takılıyor. Şöyle olaya tak diye atlayanlara sinir oluyorum. Kablo değişiniz.

@Heageloon hocam, sorununuz büyük ihtimalle DP kablonuzda. Garantiye gönderip uğraşmak istiyorsanız gönderin, değişimi yapılır. Uğraşmak istemiyorum diyorsanız kaliteli ve sağlam bir DP kabloyla sorununuz çözülecektir diye düşünüyorum.

Dediğim yerde PC kısmında 144 Hz çıkıyor olması lazım.

Hocam bilginiz ne kadar fazla sizin şaşırıyorum.

Marka AOC timeout var o da 10'du 5 yaptım (minimum) ve burada extra ayarlarda h Frequency 68khz v Frequency 60Hz yazıyor.

H Frequency 68khz v Frequency 60Hz yazıyor arkadaşın kablosundan yola çıkıp ekranına gelen sinyal 60Hz frekans değerini değişmek için mevcut olarak yapmanız gereken tek şey kabloyu değişmektir.

Monitörüm 144 Hz desteklemesine ragmen Hz değiştirmeye çalıştığımda ekran siyah oluyor ve 20 sn. sonra geri geliyor, hala 60 Hz kalıyor. Bu arada format attıktan sonra böyle oldu. Bir de yeni RAM takıldı. 16x1 GB Dragos RAM.

Eki Görüntüle 936084

Anlamadığım şekilde NVIDIA Denetim Masası'nda yenileme hızını maksimum 60 Hz olarak gösteriyor.
Hocam şimdi aklıma geldi ekran kartınız değişti mi? Ekran kartınız nedir?

Hocam şimdi aklıma geldi ekran kartınız değişti mi? Ekran kartınız nedir?

Değişmedi GTX 1050 Ti 4 GB (ocsuz)

H Frequency 68khz v Frequency 60Hz yazıyor arkadaşın kablosundan yola çıkıp ekranına gelen sinyal 60Hz frekans değerini değişmek için mevcut olarak yapmanız gereken tek şey kabloyu değişmektir.

Evet kabloyu değiştirmem lazım HDMI ile kullanıyorum şu an HDMI da en fazla 120 Hz desteklediği için :/ 60'dan iyidir bana kalırsa :D

Bir şey sorucam sen bu monitör ve bu kablo ile formattan önce 144 Hz alabiliyor muydun ? Konu başlığında formattan sonra yazmışsın da ?

Bir şey soracağım sen bu monitör ve bu kablo ile formattan önce 144 Hz alabiliyor muydun? Konu başlığında formattan sonra yazmışsın da?

Tabii ki de

Hem de Hz ayarını değiştirdiğimde ekran direk siyah oluyordu yani parlamıyorduda kapanıyor gibi bir şeyydi ama monitörun ışığı yanıyordu kabloyu değiştirmem lazım sanırım teşekkürler ilgilendğiniz için

Sadece format attıysan kabloyla ilgili olduğunu düşünmüyorum arkadaşların dediği gibi başka kabloyla denersin . Dediğim PC 1080 p 144 Hz çalışmadıysa hemen aşağısında özelleştir var ordan 1920 1080 144 hz ayarlayıp ayarı kaydedebilir misin ? Yani özel çözünürlük oluşturup dener misin ?

Sadece format attıysan kabloyla ilgili olduğunu düşünmüyorum arkadaşların dediği gibi başka kabloyla denersin. Dediğim PC 1080p 144 Hz çalışmadıysa hemen aşağısında özelleştir var oradan 1920 1080 144 Hz ayarlayıp ayarı kaydedebilir misin?

Denedim zaten 144Hz ayar olarak gözüktü uygula dediğimde siyah ekran verdi ondan sonra geri geldiğinde 60Hz olarak geldi ne zaman elime teknolojik bir şey geçse bozuyorum ya :D bu arada anakartın küçük pinmi denir ona çubukmu denir PC'yi temizlerken (sadece kabasını alıyordum bozarım diye derine inmiyordum) telefonun flashıyla bakarken telefonu o pinleirn ustune düşürdüm ve yamuldu tamirci bir şekil yapmış halletmiş sonra geri getirdi şu an sistem çalışıyor o anakartla ilgili bir sorun olaiblir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı