DisplayPort to HDMI kablosu ile G Sync desteği aktif olur mu?

Monitörde sadece HDMI girişi varsa o monitörün Gsync desteğini sorgulamalısınız zaten, büyük ihtimalle yoktur. DP varsa zaten DP - DP kablo kullanın. Ben hiç sanmıyorum DP - HDMI kablo ile Gsync desteği alabileceğinizi.

Monitörde sadece HDMI girişi varsa o monitörün Gsync desteğini sorgulamalısınız zaten, büyük ihtimalle yoktur. DP varsa zaten DP - DP kablo kullanın. Ben hiç sanmıyorum DP - HDMI kablo ile Gsync desteği alabileceğinizi.
Monitörün zaten FreeSync destekli olduğunu belirtmiş arkadaş. Konuyu düzgün okuyup, cevaplandırın lütfen.

Monitörün zaten FreeSync destekli olduğunu belirtmiş arkadaş. Konuyu düzgün okuyup, cevaplandırın lütfen.

* G-Sync aktif edebilir miyim?

Freesync monitörde Gsync açmaya çalıştığı için sorgulamasını söyledim. Atar gider yapmanıza gerek yok. Arkadaş Freesync destekli olduğunu belirtmiş, fakat Gsync hakkında bilgi vermemiş, fakat aktive etmek istediği için destekli olduğunu düşündüğü varsayımına ulaştım. Bu durumda bu şekilde bilgi vermek istedim. Yani konuyu düzgün okudum, düzgün cevapladım. Zaten siz buna karar verecek bir merci değilsiniz.

sistemimi toplayana kadar monitörü(vg27vq) laptopla(hp pavilion cb0xx) kullanmayı düşünüyorum. laptopta g sync destekleyen ekran kartı(gtx 1050) var fakat laptopun display yuvası yok. sadece type-c, usb ve hdmi yuvaları var. evde hdmi-hdmi kablo buldum, taktım. şu an görüntü var fakat gsync aktif etmem için displayden bağlamam gerektiğini öğrendim. display-display kabloda monitöre giren uca dönüştürücü takılırsa gsync aktif etmek mantıklı geliyor fakat ekran kartına bağlanacak uca display to hdmi dönüştürücü takmak, monitöre normal display kablosunu takıp gsync aktif etmeyi beklemek mantıklı gelmiyor. ne yapılabilir?

@dvnc Dediğiniz gibi, monitörünüzün DisplayPort girişi var ama dizüstü bilgisayarınızın yok. Konu sahibine denemesi için sunduğum yöntem, çıkış kaynağı DisplayPort - giriş kaynağı HDMI olan cihazlar içindi. Sizin ise durumunuz çıkış kaynağı HDMI - giriş kaynağı DisplayPort. Sanıyorum G-SYNC'i nVidia'nın sürücülerini hacklemeden aktif etmenin bir yolu yok.

@dvnc dediğiniz gibi, monitörünüzün DisplayPort girişi var ama dizüstü bilgisayarınızın yok. Konu sahibine denemesi için sunduğum yöntem, çıkış kaynağı DisplayPort - giriş kaynağı HDMI olan cihazlar içindi. Sizin ise durumunuz çıkış kaynağı HDMI - giriş kaynağı DisplayPort. Sanıyorum G-Sync'i NVIDIA'nın sürücülerini hacklemeden aktif etmenin bir yolu yok.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Monitörüm FreeSync destekli sadece VGA ve HDMI girişleri var konu sahibinin dediği kablodan alırsam ve ekran kartına takarsam G-Sync özelliğini kullanabilir miyim? G-Sync aktif edebileceğim bir kablo biliyor musunuz?

Hocam konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Monitörüm FreeSync destekli sadece VGA ve HDMI girişleri var konu sahibinin dediği kablodan alırsam ve ekran kartına takarsam G-Sync özelliğini kullanabilir miyim? G-Sync aktif edebileceğim bir kablo biliyor musunuz?
Hocam internette kimileri DisplayPort (ekran kartı) to HDMI (monitör) girişli dönüştürücüler için aktif ettiğini söylemiş (ki birisi LG TV üzerinde aktifleştirmeyi başarmış) ama kimisi de denemiş ama başarısız olmuş. Yani garanti olur garanti olmaz diyemiyorum. Şansınıza bağlı...

Yeni konular

Geri
Yukarı