DisplayPort üzerinden görüntü gelmiyor

KenLix

Hectopat
Makaleler
1
Monitörü daha yeni aldım ve aldığımdan beri türlü türlü sorunlarla uğraşıyorum. Normalde şimdiye kadar DP üzerinden görüntü alıyordum, PC'de işim bitince monitörü kapadım ve tekrar açtığımda görüntü gelmiyordu. HDMI ile görüntü alabiliyorum hatta HDMI kablosunu takınca Windows'tan bildirim sesi geliyor ardında görüntü geliyor. Fakat DP'den görüntü hiçbir şekilde gelmiyor standby moda alıyor. Ama kabloyu takınca normalde kırmızı yanan ışık beyaz ardından tekrar kırmızı yanıyor, yani kablonun takıldığını görüyor. Kablo da monitör de yeni.

Denediğim yöntemler; DP kablosunu takıp çıkarmak, DP kablosunun uçlarını değiştirmek (yani normalde ekran kartına takılı ucu monitöre bağlama), GPU Driver'ı yeniden kurma.

Kablonun bozuk olduğuna pek inanasım gelmiyor çünkü hiç oynamadım bile. Görüntü geliyordu, monitörü kapadım ve geri açtım, görüntü artık gelmedi.

Normalde hangi girişi kullanırsan görüntü otomatik geliyor ama monitörün ayarlarında, input diye bir seçenek varsa, o kısımdan DP seçeneğini seçip, tekrardan dener misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı