Diy Wheel Oyunda Gözükmüyor

Rcdamn

Decapat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben evde kendi çapımda Arduino Pro Micro ile bir direksiyon seti yaptım. Fakat oyunlarda çalıştıramadım. MMjoy2 uygulaması üzerinden pedallarım, direksiyonum ve shifterlarım çalışıyor gözüküyor. Ama oyunlara girince benim direksiyon setini görmüyor. Çok araştırdım ama bulamadım. Wheel Config uygulaması üzerinden hiç tanıtamadım zaten. Oyunlarda da hiç görmüyor bir yardımcı olur musunuz lütfen?
@Akif9748 @Affansen yardımcı olur musunuz? Wheel config uygulmasında direksiyon dönmüyor. FFB'siz yaptım direksiyonu bu arada. Dediğiniz gnd pin 6 yı yaptım ya ben beceremedim ya da olmuyor.

Son düzenleme:
Boş gnd yok shifterlara bağlı söksem shifterları öyle yapsam olur mu? Bu şekilde yaptım bu arada ama olmadı. Bende pro micro var onda da aynı şekil yapılıyor değil mi?
Olmuyor maalesef
Acaba encoder kullanmadığımdan mı kaynaklanıyor bu problem?
Merhaba gnd işini denediniz mi orasını tam anlamadım. Arduinodan çekmeniz gerekiyor gnd ayrı bir kaynaktan vermeyin. Bunu konuyu okuyanlar için yazdım.
Potansiyometre ile çalışması lazım. Eğer bu yazılımlar çalışmıyorsa öncelikle EMC lite diye bir yazılım vardı onun hex dosyasını atıp deneyin karta. O da olmazsa yazın. Eskiden bir yöntem vardı o dosyaları bulabilirsem atarım. Potansiyometre ile yaparken onu kullanıyordum onun çalışması gerekiyor.
@Rcdamn

Son düzenleme:
Merhaba gnd işini denediniz mi orasını tam anlamadım. Arduinodan çekmeniz gerekiyor gnd ayrı bir kaynaktan vermeyin. Bunu konuyu okuyanlar için yazdım.
Potansiyometre ile çalışması lazım. Eğer bu yazılımlar çalışmıyorsa öncelikle EMC lite diye bir yazılım vardı onun hex dosyasını atıp deneyin karta. O da olmazsa yazın. Eskiden bir yöntem vardı o dosyaları bulabilirsem atarım. Potansiyometre ile yaparken onu kullanıyordum onun çalışması gerekiyor.
@Rcdamn
Kral ardunionun gndsinden ardunionun 6. Pine bağlıyorum olmuyor. Emc lite ı da denedim onda da olmadı.

Tamamdır bekliyorum. Teşekkür ederim.
Dosyayı buldum.
Burada 3. sırada sanırım. Oradan Leojoy zip olanı indirin. Beta olanı değil diğerini indirin. Sonrasında masaüstünde bir klasöre çıkarın bunlari yaptıktan sonra devamını yazacağım. Dosyayı telefondan buldum içeriğini kontrol etmedim birkaç tane var ondan. Masaüstüne çıkarınca dosyanın içindekileri SS atabilir misiniz?

Dosyayı buldum.
Burada 3. sırada sanırım. Oradan Leojoy zip olanı indirin. Beta olanı değil diğerini indirin. Sonrasında masaüstünde bir klasöre çıkarın bunlari yaptıktan sonra devamını yazacağım. Dosyayı telefondan buldum içeriğini kontrol etmedim birkaç tane var ondan. Masaüstüne çıkarınca dosyanın içindekileri SS atabilir misiniz?
Teşekkür ederim. Akşam bakma şansım var ancak, akşam size dönüş yapacağım.

Böyle bir hata alıyorum ama
Adsız.png

Hata normal çünkü bağlı Arduino yok. Ancak bir problem var bu yazılımı Uno için kullanmıştım Leonardo için biraz farklı. Şimdi deneye deneye bulalım. Bu yazılımı açın. Sonrasında Arduino'nun reset tuşuna basın bağladıktan sonra. Ekranda bir değişim olursa yazın. Çünkü Arduino yanımda değil kendim deneyemiyorum. Muhtemelen görmeyecektir çünkü herhangi bir yazılım atılmadı.

Geri
Yukarı