Diyarbarkır'da Türk Telekom interneti İstanbul olarak görünüyor

MUHAMMEDDDDDD

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Diyarbakır'da yaşıyorum. Yaşadığım yerde internette sorunlar oluyordu, sayfa geç açılma gibi sayfaya girmeme gibi internet var ama yok gibi bir şeydi hiçbir yere giremiyorduk. Türk Telekom'dan ekip geldi, kutuda ve santralden gelen koblolarda sorun olduğunu Diyarbakır'dan ekip gelmeli dedi şimdilik hallettiğini söyledi. Hızı düşürmemizi söyledi 50'den 24'e çektik adam halledip gitti. Asıl soru şu Speedtest'e girip baktığımda yer İstanbul Gayrettepe yazıyordu birkaç sefer tekrarladım testi.
İstanbul'un farklı yerleri çıkıyordu ve gelen download ve upload değerleri düşüp yükseliyordu en stabil çalışan yer neresi oraya ayarlayayım yazacaklarınız için teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2023-07-19 164214.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar Diyarbakır'da yaşıyorum. Yaşadığım yerde internette sorunlar oluyordu, sayfa geç açılma gibi sayfaya girmeme gibi internet var ama yok gibi bir şeydi hiçbir yere giremiyorduk. Türk Telekom'dan ekip geldi, kutuda ve santralden gelen koblolarda sorun olduğunu Diyarbakır'dan ekip gelmeli dedi şimdilik hallettiğini söyledi. Hızı düşürmemizi söyledi 50'den 24'e çektik adam halledip gitti. Asıl soru şu Speedtest'e girip baktığımda yer İstanbul Gayrettepe yazıyordu birkaç sefer tekrarladım testi.
İstanbul'un farklı yerleri çıkıyordu ve gelen download ve upload değerleri düşüp yükseliyordu en stabil çalışan yer neresi oraya ayarlayayım yazacaklarınız için teşekkürler.

Eki Görüntüle 1868418

Test sunucusu o bir şeyi etkilemez zaten site kendi sunucusuna bağlanır.

Speedtest üzerinden yaptığınız test sizin lokasyonunuzu göstermiyor. Hız testi yapacağınız serveri gösteriyor. Sağ tarafta change server yazan yere tıklayıp, arama kutusuna Diyabakir yazin ve Diyarbakir Turk telekom üzerinden testinizi yapın.

Speedtest üzerinden yaptığınız test sizin lokasyonunuzu göstermiyor. Hız testi yapacağınız serveri gösteriyor. Sağ tarafta change server yazan yere tıklayıp, arama kutusuna Diyabakir yazin ve Diyarbakır Türk Telekom üzerinden testinizi yapın.

Speedtest otomatik en iyi sunucuyu seçer pop noktası neredeyse ona yakın server daha mantıklı.

Speedtest otomatik en iyi sunucuyu seçer pop noktası neredeyse ona yakın server daha mantıklı.
Speedtest'in en iyi sunucu algoritması her zaman perfect çalışmıyor ne yazık ki. Pop sunucusunu latency/pinge göre seçiyor speedtest. Ve her sunucunun antlık ping değerleri değişiyor. Arkadaşın manuel olarak Diyarbakır'ı seçmesi en azından kafasındaki İstanbul sorununu düzeltir😖

Yeni konular

Geri
Yukarı