Türk Telekom 50Mbps interneti 30Mbps olarak veriyor

MertAli37

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 5 gün önce Türk Telekom'dan ev interneti başvurusu yaptım ve 4 gündür aktif olarak kullanmaktayım ama bana sunulan paket 50Mbps fakat benim aldığım maksimum hız ise 35Mbps'yi geçmiyor. Altyapı sorgulaması yaptığım zaman altyapım 55Mbps destekliyor. Henüz daha müşteri hizmetleri ile görüşmedim. 1 aylık deneme sürecinin içindeyim, madem bana maksimum verebildikleri hız 35 Mbps o halde 35Mbps bir pakete geçmem daha doğru olmaz mı? 50 Mbps'yi alamadığım halde boş boşuna para ödemek zorunda kalacağım. Bu şekilde yapamam mantıklı değil mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yaklaşık 5 gün önce Türk Telekom'dan ev interneti başvurusu yaptım ve 4 gündür aktif olarak kullanmaktayım ama bana sunulan paket 50Mbps fakat benim aldığım maksimum hız ise 35Mbps'yi geçmiyor. Altyapı sorgulaması yaptığım zaman altyapım 55Mbps destekliyor. Henüz daha müşteri hizmetleri ile görüşmedim. 1 aylık deneme sürecinin içindeyim, madem bana maksimum verebildikleri hız 35 Mbps o halde 35Mbps bir pakete geçmem daha doğru olmaz mı? 50 Mbps'yi alamadığım halde boş boşuna para ödemek zorunda kalacağım. Bu şekilde yapamam mantıklı değil mi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Santral uzak mesafedeyse olabiliyor. Bende 75 alıyorum ama 65 geliyor.

Santral ile aranızdaki mesafe, bina içi tesisat gibi etkenler hızınızı etkiliyor olabilir. TT'den 50Mbps'lik bir paket alarak taahhüt imzaladıysanız, 35Mbps pakete geçmek biraz zor cayma bedeli çıkacaktır.

35'e gecseniz.

35e geçseniz de 35'in tamamını alamayacaksınız muhtemelen.

Zamanında adresime 100Mbps verebileceklerini söyleyip paketimi yükseltmişlerdi. 50'den 65'e çıkmıştı. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu söylediğimde fiyat farkı ödemeden eski paketime dönmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı