Türk Telekom interneti bağlamıyorlar

Livo

Decapat
Makaleler
2
29 Mayıs tarihinde randevu oluşturduk. Gelip baktılar ankastre yok dediler. Tamam ne gerekliyse yapılmasını rica ediyorum dedim. 1 Haziran için randevu alındı. Aradık ekip gelmedi diye sistemde iptal edilmiş diye gözüküyor. Tekrar randevu hazırlayalım dediler pazartesi için bir daha randevu aldık aynı şeyi dediler bugün 7 Haziran için tekrar randevu alındı tekrar gelmediler. Bu kısımda ne yapılması gerekiyor? Arayıp arayıp aynı şeyleri tekrarlamaktan sıkıldım.

Bir TT klasiği işte. Her zaman aynısını yapıyorlar. Muhtemelen birimler farklı ve seni abone yapan birim başından savdı artık, başka birimler de ilgilenmiyor umurlarında değil. Sonunda hallolacak ama ne kadar uğraşacaksın bilemedim ben internette iptal eden insanlara bile denk geliyorum beklemekten bunalıp

Bir TT klasiği işte. Her zaman aynısını yapıyorlar. Muhtemelen birimler farklı ve seni abone yapan birim başından savdı artık, başka birimler de ilgilenmiyor umurlarında değil. Sonunda hallolacak ama ne kadar uğraşacaksın bilemedim ben internette iptal eden insanlara bile denk geliyorum beklemekten bunalıp.

Bu günde gelmezlerse iptal edip TurkNet'e geçmek mantıklı mı?

Ben Turknet kullanıyorum o zaman seni bilgilendireyim. Benim bulunduğum yer küçük şehir malum Turknet in kendi altyapısı yok. Zaten Turknetin kendi saha ekibi de yoktur hala da yok diye düşünüyorum. Turknet kendi altyapısı olmayan yerlerde Turktelekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor ayrıca Turknet için gelen saha ekipleri yine Turktelekomun. O yüzden daha iyi bir deneyim de yaşayabilirsin ancak yine bir problem yaşayıp yapamayacağını bilemiyorum. Eğer deneyimimi ve neden tercih ettiğimi sorarsan onu da açıklayayım. Turknette taahhüt yok istediğim gibi dondurur istediğimde iptal ederim kolayca ve bu benim hoşuma gitti, kendimi zorunlu hissetmiyorum. Bunun yanında asıl tercih nedenim Turknet Turktelekom altyapısı kullandığı halde yani aynı kabloyla İnternet geldiği halde daha yüksek hız verdi. Alt komşuma en fazla 12 daha sonradan iyileştirme yaptık diye 16 hızında İnternet verdiler ancak aynı kabloyu kullandığımız yani aynı Turktelekom altyapısından faydalandığımız halde Turknet bana 100 hızında İnternet verdi. Mentalite farkı derken bundan bahsediyorum Turktelekomun işi yokuşa sürme, vatandaşa eksik hizmet verme gibi olaylarını hiç sevmiyorum. Ancak şunu bilmende de fayda var Turknet bayisi vs. olmayan sadece İnternet üzerinden hizmet alabildiğin bir sağlayıcı. Bunun sayesinde yönetim giderlerinden kısabiliyor ve taahhüt saçmalığını uygulamayabiliyorlar zaten. Umarım sana yardımcı olmuştur yazdıklarım ve yine umarım ki kısa zamanda halledip güzel bir hizmet alabilirsin.

TT iptal ettirdim TurkNet geçeceğiz bugün kutuyu falan TT mi bağlıyor yine (İzmir'in ilcesi olan ödemiş'te oturuyorum buradada TurkNet ekibi ve altyapısı yoktur büyük ihtimal TurkNet sorguladığımda 100 Mbps çıkıyor.)

TT iptal ettirdim TurkNet geçeceğiz bugün kutuyu falan TT mi bağlıyor yine (İzmir'in ilcesi olan ödemiş'te oturuyorum buradada TurkNet ekibi ve altyapısı yoktur büyük ihtimal TurkNet sorguladığımda 100 Mbps çıkıyor.)
Muhtemelen Turktelekom altyapısı dahilinde hizmet alacaksın. Modemi falan sana kargolayacaklar sonra ekipler gelip kurulumunu yapıyor.

29 Mayıs tarihinde randevu oluşturduk. Gelip baktılar ankastre yok dediler. Tamam ne gerekliyse yapılmasını rica ediyorum dedim. 1 Haziran için randevu alındı. Aradık ekip gelmedi diye sistemde iptal edilmiş diye gözüküyor. Tekrar randevu hazırlayalım dediler pazartesi için bir daha randevu aldık aynı şeyi dediler bugün 7 Haziran için tekrar randevu alındı tekrar gelmediler. Bu kısımda ne yapılması gerekiyor? Arayıp arayıp aynı şeyleri tekrarlamaktan sıkıldım.

Hocam e-Devlet imkanı sunan yasal hızlı geçiş imkanlı operatorlere geçin. Örnek FixNet. Ve işlemleri bu sayede e-Devlet aracılığıyla bence hızlandırabilir. Bir arayıp sorun derim. Ama cayma süreniz geçti ve internet aboneliği başladı ise zor iptal edilir. Cayma bedeli için arayıp sorun ardından FixNet'e danışın derim. Arkadaşım Türk Telekom başvurmuştu port yoktu işte port olması için abone vb denildi oldu port boş oldu TT aktif etmemişti. Oda iptal edip farklı operatore sanırım geçti.

Hocam e-Devlet imkanı sunan yasal hızlı geçiş imkanlı operatorlere geçin. Örnek FixNet. Ve işlemleri bu sayede e-Devlet aracılığıyla bence hızlandırabilir. Bir arayıp sorun derim. Ama cayma süreniz geçti ve internet aboneliği başladı ise zor iptal edilir. Cayma bedeli için arayıp sorun ardından FixNet'e danışın derim. Arkadaşım Türk Telekom başvurmuştu port yoktu işte port olması için abone vb denildi oldu port boş oldu TT aktif etmemişti. Oda iptal edip farklı operatore sanırım geçti.
Burada kullanıcının bir problemi yok yasal olarak sözleşme sefhedilebilir diye biliyorum

Geri
Yukarı