Diyet işe yarar mı?

Siz diyetten önce kusura bakmayın fakat midenizi çöp olarak kullanıyormuşsunuz. Vücudunuz tamamen yağ içindeydi büyük ihtimalle. Yemedikçe mideniz küçülmüş. Şu anda sizin yapmanız gereken sağlı beslenmeye başlamak. Sağlıklı beslenmeye başlayınca ilk başta biraz kilo alırsınız fakat uzun vadede çok daha sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz. Ayrıca artık yağı ve şekeri kesecekseniz bağırsaklarınızın temizlenmesi için probiyotik kullanabilirsiniz.

Hocam bugün ve yarın için sormuştum tavsiyeniz için teşekkür ederim

İyi günler boyum 1.90 kilom 92, 114 kilodan 92'ye düştüm, diyeti sık sık bozmaya başladım ama gene de hala bugün kalori olarak düşük yedim bugün kahvaltı yapmadım, öğlen yemeğinde 1 kase mercimek çorbası içtim az önce de 200 gram kadar patates kızartması ve puding yedim. Gün içinde sadece bunları yedim akşam 1 saat yürüyüş yapacağım. Sizce kilo alır mıyım yoksa verir miyim?

Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kalmak stabil bir kan şekeri ve düşük inflamasyondan geçer. Diyetten önceki beslenmenden bahsettiklerine göre bu değerler çok oynamıştır vücudunda. 2 yıldır günde iki öğün yiyip 16, bazen 24 saat aç kalıyorum ve ilave şeker, paketli gıda, fastfood tüketmiyorum. Gerçekten hayatım değişti sana da günde 2 öğün yiyip aralarında en azından 12 saat bırakmanı tavsiye ederim. Kan şekerini düzeltmiş olursun bir süre sonra. Açken kahve ve çay türevlerini şekersiz içip, bol suyla eşlik edersen bunlara emin ol aylar sonra gözle görülür sonuçlar alabilirsin.

Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kalmak stabil bir kan şekeri ve düşük inflamasyondan geçer. Diyetten önceki beslenmenden bahsettiklerine göre bu değerler çok oynamıştır vücudunda. 2 yıldır günde iki öğün yiyip 16, bazen 24 saat aç kalıyorum ve ilave şeker, paketli gıda, fastfood tüketmiyorum. Gerçekten hayatım değişti sana da günde 2 öğün yiyip aralarında en azından 12 saat bırakmanı tavsiye ederim. Kan şekerini düzeltmiş olursun bir süre sonra. Açken kahve ve çay türevlerini şekersiz içip, bol suyla eşlik edersen bunlara emin ol aylar sonra gözle görülür sonuçlar alabilirsin.

O kadar aç kalıyor isen yediğinde çok bol şekilde yiyorsundur doğru mu?

O kadar aç kalıyor isen yediğinde çok bol şekilde yiyorsundur doğru mu?
Aynen , ama beni şişirecek şeyler yemiyorum asla , 3 tabaklık ev yemeği, tam buğday ve türevi ekmeklerle öğün başına 2000-2300 kcal alıyorum. günde maks 4500(?) civarı kaloriyle 2 yıldır 65 kilomu koruyorum.

Aynen, ama beni şişirecek şeyler yemiyorum asla, 3 tabaklık ev yemeği, tam buğday ve türevi ekmeklerle öğün başına 2000-2300 kcal alıyorum. Günde maksimum 4000 civarı kaloriyle 2 yıldır 65 kilomu koruyorum.

Hocam ben 2 kilo daha versem ideal kiloda olacağım zaten, 65 kilo çok zayıfsınız boyunuz kaç?

Hocam ben 2 kilo daha versem ideal kiloda olacağım zaten, 65 kilo çok zayıfsınız boyunuz kaç?

Evet ben biraz fazla zayıfım. Boyum 186 ama kan değerlerim gerçekten iyi. Hayatımda da sıkıntı oluşturmadıgı, aksine hafifliğimi sevdiğim için kilo almaya çalışmıyorum hep stabil. Ben 2 kilodan sonra da dediğim beslenme düzenini uygulamanızı tavsiye ederim, o yüzden yazmıştım zaten.

Edit: DR. Berg(YouTube) bu konuları inanılmaz güzel anlatıyor. İşin biyolojik kısmına fazla giriyor ama hem genel kültür hem de değerli bilgiler veriyor. Ayrıca tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı