Diyetisyen önerisi

kesinlikle haklısınız. ama bulunduğum konumda sadece 1 spor salonu var o da yardımcı olmuyor. bilgi sahibi iseniz spor salonu veya evde (ev daha iyi olur) neler yapmalıyım günlük veya haftalık olarak.

çoğu insan çok iyi bir fikir fakat benim yapım gereği o işe yaramadı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nike Training Club uygulaması var. Oradan kendine göre program hazırla. Program otomatik hazırlıyor zaten. 2 aya spora mı gidiyorsun diye söylemler başlar. İhtiyacın olan tek şey bir tane mat. Bu da denedi onaylandı.

Bu arada eniştemden örnek vereyim:
Adam her gün sabah 5'de 6'da kalkıp kilometrelerce yürüyor bazen de gün içinde bir kere daha çıkıyor site içinde falan ama bazen bir kaçamak yapsın geri kiloyu alıyor. Yani hareket olmadan o iş biraz zor ama siz yaparsınız en azından kafada bitirmişsiniz son olarak icraate döküp pes etmemek var. :)

Evet icraate geçirsem güzel olacak ama onlarca kez aynı şeyleri yaşamak çok sıkıcı hale geldi. Amcanızın hatası şeker büyük ihtimalle, kendi bilgilerim doğru ise 1 adet baklava bile vücuttaki şeker dengesini bozuyor ve 3-4 gün az yese bile kilo verme duruyor.
Nike Training Club uygulaması var. Oradan kendine göre program hazırla. Program otomatik hazırlıyor zaten. 2 aya spora mı gidiyorsun diye söylemler başlar. İhtiyacın olan tek şey bir tane mat. Bu da denedi onaylandı.
teşekkür ederim öneriniz için. hemen yükleyeceğim fakat mat olayından anlamıyorum, ucuz ve güzel mat markası neler var acaba? bazıları çok ucuz bazıları ise aşırı pahalı.

Diyetisyene ihtiyacınız yok. Kararlılığa ihtiyacınız var. Sağlıklı bir vücut kitle endeksini tutturmak bir yaşam tarzıdır ve önce beyinde başlar. Daha önce başarılı şekilde devam ettiğinizi söylüyorsunuz fakat istikrarsızlık var, iradenizi sağlam tutamıyorsunuz. "Lezzetli tarifler önersin" kısmına da şunu demek istiyorum: diyetisyen aşçı değil ki. :)

Diyetisyene ihtiyacınız yok. Kararlılığa ihtiyacınız var. Sağlıklı bir vücut kitle endeksini tutturmak bir yaşam tarzıdır ve önce beyinde başlar. Daha önce başarılı şekilde devam ettiğinizi söylüyorsunuz fakat istikrarsızlık var, iradenizi sağlam tutamıyorsunuz. "lezzetli tarifler önersin" kısmına da şunu demek istiyorum: Diyetisyen aşçı değil ki. :)

Evet daha önce defalarca başarılı oldum ama sonrasında istikrarı yakalayamadım. Evet aşçı değil ama aynı yemekleri yemekten çok sıkıldım ondan öyle bir şey yazdım. Diyetisyene bence de ihtiyacım yok ama dediğiniz gibi irade konusundaki sıkıntımı "diyetisyene para verdim devam edeyim" tarzında yenmeye çalışıyorum maalesef.

Belki fazla kilonun zararlarını araştırarak başlayabilirsin. Seni doğrudan öldürmez ama ölüme acı ve uzun bir şekilde yaklaştırır. Bilimsel araştırmalar da gösteriyor bunu. 30 sene sonra AA neden böyle oldu acaba demek istemiyorsan yeme şu sağlıksız şeyleri. Samimi söylüyorum ambalajlı bir şey yemesen, tatlıyı çok az yesen, ekmeği kısıtlasan, çok az da spor yapsan; öyle ahım şahım bir vücudun olmaz ama ortalama sağlıklı bir bedene sahip olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı