Diyetisyene parayı peşin verip vazgeçtikten sonra iade yapmıyor

Rewk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, küçük bir ilde oturuyorum. Eşim için diyetisyene gittik, 2 bin liraya "1 ay aletli diyet paketi" aldık 1hafta sonra başlamak kaydıyla. Tabii hemen para isteyince ben de IBAN'dan attım.
2 gün sonra eşim bebekten dolayı "benim oraya gidip gelmem zor olacak" deyince kendisini ücreti geri alması için diyetisyene götürdüm. Fakat "parayı IBAN'dan attınız, maliye, muhasebeciler bizi bu aralar çok sıkıştırıyor ben parayı veremem sana 3-4 aylık diyet yazayım "demiş benim hanım da kabul etmek zorunda kalmış.
Aylık 500 lira, aradan 1 ay geçti, eşim hiçyüzyüze görüşmedi ve de devam etmek istemediğini söyledi.
Yarın kendim gidip istemeyi düşünüyorum.
Kalan ücreti isteyeceğim, bunun hakkım olduğunu düşünüyorum da yine "vermem" derse illa tüketici hakları mahkemesine mi başvurmam gerekiyor? " benim niyetim zabıta'ya söylemek, tabii ne kadar uygun olur bilmiyorum.

Ne yapmam lazım?

Şimdi aradan 1 ay geçmiş. Üyelik yaparken "cayma" konusunda herhangi bir konuşma geçti mi aranızdan? Mesela "Memnun kalmaz iseniz şu kadar süre içerisinde paranızı iade alabilirsiniz." ya da buna benzer bir konuşma, eğer geçtiyse o süreyi aşmadıysanız paranızı alabilirsiniz. Geçti ise alamazsınız.

IBAN'a gönderdiğiniz paranın açıklama kısmına "üyelik ücreti" gibi bir ibare yazdınız mı acaba?

Şimdi aradan 1 ay geçmiş. Üyelik yaparken "cayma" konusunda herhangi bir konuşma geçti mi aranızdan? Mesela "Memnun kalmaz iseniz şu kadar süre içerisinde paranızı iade alabilirsiniz." ya da buna benzer bir konuşma, eğer geçtiyse o süreyi aşmadıysanız paranızı alabilirsiniz. Geçti ise alamazsınız.

IBAN'a gönderdiğiniz paranın açıklama kısmına "üyelik ücreti" gibi bir ibare yazdınız mı acaba?
İlk gittiğimizde ibandan olduğu için veremem elden olsa hemen verirdim dedi, demek ki bizim pna bir sıkıntımız olmadı ,şimdi aradım " hakkım haram olsun" dedi 500 liralık hesabı 600 den yaptı 4 haftayı 3e düşürdü, 1200 lira yerine 800 lirayı iade etti. Beni sabote ettiniz dedi halbuki tek yaptığı sadece telefondan " su iç" demekti,buna rağmen 5;haftayı 2 ay saydı, o da hakkıdır desek 500 lirayı 600 den hesap etti. Zaten önümüzdeki 3 haftanın parasını da fazla fazla vermişken neyin hakkı oldu da haram etti bilemedim.

İlk başta elden olsa veririm dediğinde sorın yoktu, bu diyet programı da zorla kendisi verdi.

Bu arada diyanete sordum bir hakko yok bence dedi hoca.

Yeni konular

Geri
Yukarı