Diz ağrısı

moralman

Decapat
Daha fazla  
Dizimi 90 derece falan bükersem ağrıyor. Merdiven çıkarken, squat yaparken bazen ise yürürken ağrıyor. Yaklaşık 2 hafta önce başladı bu ağrı. İnternetten baktım ama hepsi aynı şeyi söylüyor. Günlük yaşamımda pek problem olmadığı için doktora gitmedim ama merak ediyorum. Fikriniz var mı?

Şahsen internetteki rastgele kişilere güveneceğine git doktora baktır. Şu an günlük yaşamına problem olmayabilir ama ileride olursa en azından önüne geçersin şimdiden ve pişman olmazsın ileride.

Dizimi 90 derece falan bükersem ağrıyor. Merdiven çıkarken, squat yaparken bazen ise yürürken ağrıyor. Yaklaşık 2 hafta önce başladı bu ağrı. İnternetten baktım ama hepsi aynı şeyi söylüyor. Günlük yaşamımda pek problem olmadığı için doktora gitmedim ama merak ediyorum. Fikriniz var mı?

Ani hareketten dolayı ağrı yapabilir ya da şiddetli bir darbe aldı.

Hocam ne kadar erken giderseniz diş hastanesine o kadar iyi yani dişinizi kurtarabilirsiniz. Benim 2 dişim gitti randevu günü geleseye kadar. Eğer şişme varsa dişinde iltihaplanma olabilir yani ağrı kesici ve antibiyotik yazarlar Acil'e giderseniz. Diş çekimi için randevu almanız gerekmiyor ama dolgu ve kanal tedavisi için randevu almanız lazım.

Deadlift ve squat yapmayın kesinlikle, bende aynı sorundan müzdariptim. Ve 1 ay boyunca o lanet hareketleri uygulamadım kendiliğinden geçti. Bu illet ağrı yüzünden koşu bandına bile çıkamaz olmuştum. Muhtemelen sizde de skolyoz var bir görünmenizi öneririm.

Aynisi oldu top oynarken sert vurayim derken oldu o agrı 1 ay gitmedi bende doktora gorunun hocam.

Ben aynı şikayetten 2 yıl önce doktora gittiğimde bana gelişim çağında olduğum için normal olduğunu söyledi ama doktor tahminen bunu söyledi ve dizimdeki sakatlık futboldan dolayıymış 1 yıla yakın futbol oynayamadım.

Hocam ne kadar erken giderseniz diş hastanesine o kadar iyi yani dişinizi kurtarabilirsiniz. Benim 2 dişim gitti randevu günü geleseye kadar. Eğer şişme varsa dişinde iltihaplanma olabilir yani ağrı kesici ve antibiyotik yazarlar Acil'e giderseniz. Diş çekimi için randevu almanız gerekmiyor ama dolgu ve kanal tedavisi için randevu almanız lazım.
Hocam sizin gece gece kafalar güzel sanırım.

Tendonlar da veya meniskusde sıkıntı olabilir dizinizi yoracak hareketler yapmayin dinlendirin hyeluronik asit ve tip 1-3 toz kolajrn tuketin eklemi ve bağ dokuyu iyilestirir kemik suyu çorba ile C vitaminini bol alin.

Yeni konular

Geri
Yukarı