Dizde bir türlü geçmeyen ödem

xraidesu

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhaba, benim yaklaşık bundan 1 yıl önce iki dizimede menisküs tanısı koyuldu. Fakat yırtıkların çok küçük olduğunu zamanla iyileşeceğini söylediler. Ve büyük ihtimalle öyle oldu fakat bir süre sonra benim dizimde şiddetli ağrılar olmaya başladı. Ben aktif futbol oynayan bir insanım ve futbolda ödem tarzı şeyler zorlama sonucu görülen şeylerdir.

En sonunda 1,5 ay önce MR raporu sonucu dizimde ödem olduğu söylendi doktor tarafından. Ve 1 ay boyunca düzenli olarak buz kompresi uygulamamı ayrıca dizlik takmamı söyledi. Bunu evde olmadığım birkaç gün dışında düzenli olarak sürdürdüm fakat her ne kadar ağrılarım azalsa ve daha rahatlatıcı olsa da geçmedi. En sonunda yaklaşık 2 gün önce sülük tedavisi yaptırdık, açıkçası zorlu bir süreç oldu devamlı kanamalar falan. Fakat beni üzen kısım acı değil ödemin devam ediyor olması. Yani öncekine göre de daha az ağrılarım evet ama yine azıcık zorladıktan sonra ağrıyor yani.

Bu da psikolojik olarak beni çok yoruyor çünkü çocukluğumdan beri futbol oynuyorum ve 1 aydan fazladır topa dokunmadım bile. Bu süreçte arnica gibi krem vs. de kullandım fakat nafile ağrılarım azalsa da geçmiyor bir türlü. Daha etkili bildiğiniz bir yol varsa bana yardımcı olabilir misiniz? Her türlü öneriye açığım çünkü bu sürece daha katlanmak istemiyorum.

Geri
Yukarı