Dizel Motor mu Benzinli Motor mu?

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Düşük yakıt tüketimini önemsemeyip yüksek hız ve yüksek devir keyfi için benzinli mi yoksa yüksek torkla birlikte düşük yakıt tüketimini mi tercih ediyorsunuz?

Motor ömürleri, bakım masrafları, performans ve kişisel ihtiyaçlarınızı da belirtirseniz daha açıklayıcı olur tabii ki.

NOT: Anket açacaktım ama bu kategoride yokmuş.

Son düzenleme:
Apple Carplay, ekranlı hız ibresi, klima falan olsa yeter. :D

Düşük yakıt tüketimini önemsemeyip yüksek hız ve yüksek devir keyfi için benzinli mi yoksa yüksek torkla birlikte düşük yakıt tüketimini mi tercih ediyorsunuz?

Motor ömürleri, bakım masrafları, performans ve kişisel ihtiyaçlarınızı da belirtirseniz daha açıklayıcı olur tabii ki.

NOT: Anket açacaktım ama bu kategoride yokmuş.

Kalkış olarak dizel daha seridir. Ama sonradan benzinli araç alır

77 model 300D W123'e biniyorum ve çok keyifli. Yakıtı da gayet ekonomik. Aynı arabanın benzinlisine binsem işin içinden çıkamazdım heralde. Babam da benzinli 300SEL 1989 W126 var. Arabayı komple soydu, sıfırdan yapıldı her şeyi. Yurtdışından parça falan geldi fakat yakıt konusunda işin içinden çıkamayınca Hollanda'dan LPG sistemi getirtip taktırdı mecbur. Eski araçlarda yakıt konusunda dizel çok daha avantajlı. Yeni araçlar için düşük motorlarda çok fark olacağını sanmıyorum ama benim tercihim yine dizel olurdu.

Bence dizel, bütçe için. Bir de bu araca bağlı, eski bir dizel araçla yeni nesil kaliteli bir dizel araç arasında çok fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı